top of page
Search

EAÜS 30+1 Gala järelkaja

Autor: Alfred Kalm

Autor: Greete Jakobson, Grete Haube, Elis Riin Tars


Greete Jakobson

EAÜS 30+1 Gala toimus 23. aprillil 2022 Eesti Rahva Muuseumis. Selleks hetkeks, kui see üritus päriselt ka kohapeal toimus, oli seda korraldatud erinevate inimeste poolt juba ligikaudu poolteist aastat. Selle aja jooksul oli nähtud lausa kolme erinevat juhatust, kahte erinevat peakorraldustiimi ning märkimisväärsel hulgal vahvaid Seltsikaid, kes Gala korraldusse panustasid. Sõnadesse panna ja kokku arvutada neid lugematuid tunde, mis kulusid koosolekutele, kohtumistele, meilide saatmisele ning absoluutselt kõigele muule, oleks ilmselt üsna võimatu.


Mul on olnud au ja privileeg olla selle ürituse korraldamise juures algusest saati. Sellest hetkest alates, kui esimest korda istusid Maarjamõisa mõisahoones vähemalt kolmeks tunniks maha Gala peakorraldajad Liisa Marie ja Kadri Ann ning nende tiim Berit, Emma Anni ja mina ise, olen saanud osaleda maratonkoosolekutel, talgutel ning niisama aruteluõhtutel - ikka selleks, et üks lahe pidu maha pidada. Ega see korraldus ei ole olnud ainult meelakkumine - lükata üritust aina edasi ja edasi koroonaolukorra tõttu, proovida korraldada üritust pidevalt selle ärajätmise hirmus, loota sellele, et koostööpartnerid, asukoht ja muusikud on valmis kokkuleppeid uuendama - kõik see jättis jälje üritusele. Kuid seda magusam oli lõpuks see hetk, kui koroonapiirangud leevenesid ja kui kõik vaikselt hakkaski ilmet võtma. Mis seal salata - üritusele eelnevad päevad ning ka galapäev ise olid täis jooksvate küsimuste ja probleemide lahendamist, edasi-tagasi sõitmist ning asjade tassimist. Nii suurt üritust ei oldud ju varem korraldatud ja absoluutselt kõik Gala korralduse osalised tundsid õhus pinget ning ootusärevust õhtu osas. Aga lõpuks läks ju kõik kenasti.

Kuulda sõnu, et meie enda Seltsi inimeste poolt kokku pandud Gala nägi välja professionaalne ning toimis suurepäraselt, seda ei oleks isegi parimates unistustes julgenud loota. Aga täpselt nii ta läks - kuigi mõned viperused jäävad igavesti korraldustiimi vaheliseks saladuseks, jäi mulje vähemalt hea ning inimesed mäletavad üritust hea sõnaga. Ning muidugi, mis kõige tähtsam, inimestel oli tore olla! Meie suurepäraste esinejate saatel sai kogu õhtu jooksul jalga keerutada, värvikireva fotoseina ees pilte teha, suurepärast toitu nautida, oksjonil oma raha kulutada, palju-palju torti süüa ning loomulikult kella neljani öösel ennastunustavalt koos sõpradega tantsida. Päris uhke saavutus!


Mis mulle endale väga südamesse läks, oli tõsiasi, kui paljud juba Seltsi vilistlased, toetajad, arstiteaduskonna õppejõud ning isegi mõned prominentsed poliitikud Seltsi käekäigu vastu huvi tundsid. Oli tõesti uhke tunne näha lausa seitset(!) järjestikust finantsAP-d koos pilti tegemas, arutleda Tanel Kiigega Seltsi tuleviku üle ning kadestada tuntud õppejõudude laitmatuid tantsuoskusi. Oleme ju harjunud korraldama asju tudengitelt tudengitele, kergelt alati sellise “isetehtud, kodukootud” võbinaga üritusi, kuid see üritus oli tõestuseks, et kui Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi liikmed midagi ette võtavad, siis see saab ka tehtud. Ja kuidas veel!

Autor: Alfred Kalm

Autor: Alfred Kalm


Grete Haube

EAÜS 30+1 galale jõudsin ma esimeste külaliste seas ning seega oli hea tühjas Eesti Rahva Muuseumis ringi vaadata. Väljapanekud olid põnevad ja hästi läbimõeldud, dekoratsioonid ja pildid pakkusid nauditavat silmailu. Leidsime esimeste seas fotoseina ja saime ilma järjekorrata soovitud pildid ära teha ning alustada ka sissekandega mälestuste raamatusse.


Gala tipphetk oli minu jaoks muidugi Sihtkapitali stipendiumi saamine. Kui kuulutati välja esimene stipendiaat, Emma Anni Koppel, hakkasin kohe kõrvalseisjatega arutama, et see stipendium läks nii õigele inimesele. Seega ei kuulnudki ma enamikku teise stipendiaadi tutvustusest, kuid kogu järgnev jutt käis minu kohta. Mida, mina?! Esimene mõte: “Oh ei, lavani on nii pikk maa ja mul on jalas mingid asjad, millega ma pole harjunud käima. Väikesed sammud, selg sirgu, väikesed sammud.” Enne lava nägin endast paremal Berit Mägi ja küsisin temalt miskipärast segaduses, et kas ma pean lavale minema. Teda noogutamas nähes adusin, et ainult mõni meeter on jäänud! Lõpuks, kui olin kohale paterdanud ja käepigistuse, kallistuse ning diplomi saanud, sain veel rõõmustada Curare peatoimetaja Helen Kasemaa kui kolmanda stipendiaadi üle. Mul oli nii hea meel saada stipendium koos just nende kahe inimesega.


Ülejäänud gala möödus heade tuttavate seltsis nii tantsuplatsil kui söögisaalis. Minu rühmast oli kohal lausa 7 inimest ehk rühmapilt igale külmkapile oli garanteeritud. Muidugi kogusime end oma juhatusega kokku ja lasime endast pilti teha. Iga kord, kui kuskil üritusel kogu komplekt Seltsi 2019/2020 õppeaasta juhatust koos on, siis tuleb seda jäädvustada, sest igapäevaselt viibime erinevates Eesti otstes. 


Eriti tore oli näha tantsuplatsil ka mõnda tuttavat õppejõudu ja ministrit. Pole midagi öelda, õppejõud näitasid oma seltskonnatantsu oskustega ikka noortele koha kätte. Ja ka järelpeol oli nii mõnigi õppejõud tantsuliigutuste trendide ettenäitajaks. Sellist asja ikka iga päev ei näe…

Autor: Alfred Kalm


Elis Riin Tars

Minu jaoks oli tegemist ühe suurima ja pidulikuma EAÜS-i üritusega, kus olen siiamaani osalenud. Enne galat oli pisike närv ja ootusärevus sees, et mis hakkab toimuma. Kohale jõudsin palju enne ametlikku algust ja siis sain veel silent oksjoni väljapanekuga aidata ja korraldustiimi tüüdata:D. Esimesena jäi silma imeliselt kaunistatud ERM ja lava. Sellega oli tõesti super tööd tehtud. Suureks üllatuseks oli, et snäkid olid tasuta. Toit nägi väga pidulik välja ja enamuse ajast ma ei teadnud, mida täpselt ma söön, aga maitses hästi. Kui enne galat ütlesin endale, et ma kohe absoluutselt kindlasti tantsima ei lähe, siis esinejad olid nii kaasahaaravad, et jõudsin paaril korral ka tantsuplatsile. Samuti sai mitu korda hetke jäädvustatud koos heade sõpradega fotoseina juures, sai ka sissekanne galaraamatusse tehtud. Kokkuvõttes ületas gala mu ootused ja sain ühe toreda õhtu veeta heas seltskonnas. Suur-suur aitäh kõigile, kes gala korraldusse panustasid. Järgmisel päeval osalesin pannkoogihommikul, kus lisaks heale seltskonnale ja gala muljetamisele, sai ka kõhu väga täis:)) 

EAÜS 30-sse panustanud inimesed Autor: Anette Kuuseorg


Comentarios


bottom of page