top of page
Search

Hariduse töögrupi atsakad ettevõtmised

Foto: Erakogust


Autor: Kaivi Põldma


Kuigi hariduse töögrupi nimetus võib esialgu tunduda kummaline, arvestades asjaolu, et terve kuus aastat kestev arstiõpe on ju haridust tihedalt täis pakitud, siis võib olla üllatav, kui mitmetes valdkondades jääb ühel arstitudengil teadmistest väheseks. Aga just siin tõttab appi Seltsi oma variaabelne hariduse töögrupp, mille tublid liikmed annavad endast parima, et luua üritusi, kus praktiliste oskuste omandamine on küllastatud hea õhkkonnaga.


Üheks arstirebaste poolt palavalt armastatud praktiliseks koolituseks osutus Rebasehüppe raames toimunud triaažikoolitus, kus lühikesele teoreetilisele osale järgnes eluliste näitajate hindamise oskuste proovilepanek keerulistes keskkonnatingimustes. Koolitust viisid läbi töögrupi juht, kes sai ürituse käigus panna proovile oskused ideaalse õppekeskkonna loomises, ning Grete Haube, kelle käest sai enne mainitud keskkonda sisenemist veel viimaseid julgustussõnu kuulda. Mida kujutab endast viimases lauses mainitud ideaalne õpikeskkond, tuleb aga igaühel tulevaste triaažikoolituste käigus enda peal kogeda. Fakt on see, et rahu ja vaikuse kontsentratsioon on nulli lähedal. Kui tähtede seis on hea, siis järgmine võimalus enda loogilist mõtlemist proovile panna tuleb juba sel kevadel. 


Hilissügise pimedate õhtute ajal toimus hästi valgustatud Schmidti keskuse ruumides midagi kõrvaltvaatajale eriskummalist, mis võis tekitada küsimuse, miks on laudade peale kaetud 16 sea jalga ja kust need üldse saadi. Nendele küsimustele teab hästi vastust õmbluskoolituse korraldaja Tobias Erik Liiva, kelle teisel kursusel omandatud teadmiste hulka kuulub nüüdsest parimad seajalgade müügikohad nii Tallinnas kui ka Tartus. Õmblemist õpetasid meile vahvad residendid, kes jagasid õmblustehnikate vahele ka tarkusi eluülikooli valdkonnast. Paistab, et peale osalenud arstitudengite jäid rahule ka nii mõnedki loomade varjupaiga elanikud, kelle hambusse sattusid (peale niitide korrektset eemaldamist) needsamad bioloogilised koolitusvahendid. Uue ja asjaliku õmbluskoolituse korraldaja otsingud on olnud viljakad ning suure tõenäosusega potsatab kevadsemestril meilile rõõmustav võimalus teha ka nooremate kursuste tudengitel oma esimesed pisted.

Detsembris toimunud üldarsti/abiarsti ellujäämiskursusel said kuulajaid nii mõnegi näpunäite, mida teha siis, kui erakorralise meditsiini osakonda satub abi vajav laps. Läbi sai arutatud näidisolukorrad ning peamised aspektid, mida peaks laste käsitlemisel silmas pidama. Antud koolituse eesmärk on anda tulevastele üld- ja abiarstidele esialgne ülevaade erinevatest olukordadest, et esimesed tööpäevad karjääri alustades ei mööduks absoluutses segasusseisundis. Antud üritustesarja korraldaja Kätlin Kits on väga toimekas ning kuulab hea meelega soovitusi tulevaste ellujäämiskursuste teemade osas.


Hariduse töögrupil on üks ja ainus tellitav teenus, esmaabi töötuba, mille eesmärk on täiendada põhikooli õpilaste teadmisi esmaabist ning tõsta noorte enesekindlust esmaabi rakendamisel reaalsetes hädaolukordades. Kord õppeaasta jooksul toimub traditsiooniline esmaabi lektorite koolitus, mille läbi teinud tegusad tudengid ootavad pikisilmi mõne kooli meili, kus kutsutakse arstitudengeid jagama teadmisi esmaabi andmise valdkonnast. Esmaabi projekti juhiks on Laura Pau, kes valvab süsteemi toimimist kullipilguga.


Kevadsemester tõotab hariduse töögrupi jaoks tulla tegus aeg, mis kulmineerub uue juhi valimisega. Kui sinul, kallil lugejal, tekkis kasvõi pisikene huvi ja soov meie töögrupi käekäigule hoogu juurde anda sellega liitudes, siis ära kindlasti jäta seda enda teada ja kirjuta töögrupi juhile oma salasoovist.


Comments


bottom of page