top of page
Search

Hariduse töögrupp – õppimine, aga lõbusamalt

Autor: Tobias Erik Liiva

Täna räägin siin virtuaalse lõkke ääres legendaarse loo sellest, kuidas hariduse töögrupp koroonaunest toibus ning pani sellel õppeaastal oma tähelennuga iga seltsika ahhetama: „Täiesti hullud olete ikka!”, „Kas paljuks ei lähe?” ning „Kuidas te jaksate?”. Kuna suvi on puhkamiseks ning iseseisvaks hariduse omandamiseks, siis algab meie töögrupi lugu hoopis ühel tormisel ja erilisel septembrikuu päeval... Hariduse töögrupile omaselt sai uus õppeaasta alguse külastusega, mis oli oma olemuselt praktiline – meie töögrupi A ja O. Seekord sai selle au omale Pelgulinna Sünnitusmaja Simulatsioonikeskus, kus toimusid sünnitaja ja vastsündinu simuleeritud töötoad. Järgnes Rebasehüpe, kus koostöös teaduse ja spordi töögruppidega leidis Biomeedikumi seinte vahel aset Rebaste avastusretk. Just see ettevõtmine oli algus mõtteviisile, et eesootaval õppeaastal on hariduse töögrupi jaoks suurim väärtus koostöö teiste töögruppide ja organisatsioonidega. Etteruttavalt võin ära öelda, et sellest mõtteviisist sündis mitu edulugu.

Rebaste Avastusretke verehimuline esmaabinukk

Oktoobris kogus hariduse töögrupp tulevikuks hoogu, kuid kuna me tühja kalendrit ei salli, siis toimus kuu lõpus ühine esmaabikoolitus koostöös Kaisukaruhaigla projekti ja spordiesmaabiga. Osalejad koolitati lektoriteks ning ühisüritus andis võimaluse igaühel valida enda jaoks sobivaim sihtgrupp, kellele tulevikus oma teadmisi edasi anda. Esmaabikoolitus oli algus hiilgavale ajastule – kuu aega oli ju taustal midagi podisenud…

Esmaabikoolitus

Kõik teavad, mis järgmisena juhtus – hariduse töögrupp plahvatas (ilmselgelt heas mõttes) ning kuni jõuludeni võis meid iga nädal kalendriga flirtimas näha. Esmalt saime teada, et enne Seltsi üldkoosolekut on vaja raha põletada, seega korraldasime pitsaõhtu ise küpsetatud pitsadega, kus kolmandik eelarvest kulus juustule. Järgnesid meie palavalt armastatud praktilised koolitused, mis ilmselt lähemat tutvustamist ei vaja – veri sai võetud ja õmblused tehtud. Rahvas oli taas näljane laheda külastuse järele, mistõttu võeti ette reis Kuressaare Haiglasse, kus osalejad hüppasid vette EMO esmaabisimulatsioonis, uurisid üksteist oftalmoloogi kabinetis, õmblesid seanahku ning õppisid tundma rasestumisvastaseid vahendeid. Parimate momentide hulka kuulusid ka õhtusöök haigla ja linna esindajatega, vaba aeg öises Kuressaares, ekskursioon ning loomulikult pitsa!

Hariduse töögrupi pitsaõhtu tiks


Kuressaare Haigla külastus Kuressaare Piiskopilinnuses


Kuressaare Haigla külastuse EMO esmaabi töötuba

Novembris tegi oma tagasituleku ka ürituste sari Eetikaõhtud, mis võeti väga positiivselt vastu ning oli jällegi ehe näide sellest, kuidas koostöö viib suurte saavutusteni. Seekord sai käed ühendada rahu ja inimõiguste töögrupi ning ELSA Estonia’ga, et arutleda oma ala professionaalidega paneeldiskussiooni vormis ravivigade teemal. Järgmisena tõusis koroonaunest üles ka kipsikoolitus, mida polnud nähtud mitu aastat. Tegi lausa südame soojaks, et praktiliste koolituste triaad oli peale raskeid aegu taas kokku saanud! Poolaastale pani võrratu punkti üldarsti/abiarsti ellujäämiskursus, kus teemaks oli lasteneuroloogia. Ja nii algaski hariduse töögrupil puhkus, mis kestis oodatust palju kauem...

Ettenägelikult tegime hariduse töögrupi koosoleku detsembri alguses ära, et uuel poolaastal suure hooga jätkata, kuid me alahindasime sügavalt March Meeting 2023 ulatust. Ometi oli selle suursündmuse näol kõigi jaoks tegu elumuutva kogemusega ning isiklikult avastasin suure tahte EAÜSi hariduse töögruppi jälle IFMSA tasandile tagasi viia. Siia ka lõbus fakt kõigile, et ametlik rahvusvaheline SCOME (meie mõistes hariduse töögrupi) maskott on panda, mida ei oskaks arvatagi meie kohaliku tumesinise tunnusvärvi põhjal. Lubasin endale, et ühel päeval muretsen ka hariduse töögrupile oma panda-plushie.

Tobias ja SCOME pandad

Kevad oli hariduse töögrupi jaoks ääretult tihe tööaeg ning EAÜSi laval said särada mitmed uued üritused. Selles võtmes oli minu kõige lemmikum hariduse töögrupi üritus sel aastal kindlasti Tartu Vangla karjääripäev, mis sai tegelikult toimuda ainult tänu juhusele. Nimelt oli juba aastaid tehtud igal koosolekul nalja, et järgmine hariduse tiks peaks toimuma vanglas. Saatuse tahtel juhtus seda kuulma üks asjakohaste tutvustega hariduse töögrupi liige ning naljast sai paari kuuga reaalsus. Meid ootasid kohapeal ääretult värvikas kokkuhoidev meditsiiniosakonna kollektiiv, suur hulk toitu ja kvaliteetseid pastakaid, unustamatu ekskursioon ning vastused kõikidele küsimustele, mida küsida oskasime. Jääb ainult loota, et saab teiselgi korral EAÜSiga vanglasse minna – ikka nii, et samal päeval välja ka saaks.

Tartu Vangla Karjääripäev

Üldpildis ei jäänudki muud üle, kui kõik veebruaris planeeritud ettevõtmised kevadesse lükata. See omakorda saatis meie töögruppi teist korda raketina taevasse ning planeeritud ürituste sisu ja arv protokollis tekitas nii elevust kui ärevust. Samuti kujunes olukord, kus igal nädalal saabus keegi uue laheda koostööpakkumisega, millest oli peaaegu alati võimatu keelduda. Kevade esimeseks ettevõtmiseks sai koostöös ENÜga residentide varjutamise projekt, mille raames käisid pea 80 arstitudengit varjutamas erinevate erialade residente. Järgnes veel mitmeid residentidega seotud üritusi nagu residentuuriõhtu, laborimeditsiini tutvustav õhtu ja sushiõhtu peremeditsiiniga – ilmselgelt toit on maagilise eduloo piruka koostisosa. Toimumata ei jäänud ka praktilised koolitused, esmakordne abiõenduse koolitus ning elamuslik Viljandi Haigla külastus, kus nähti nii Vaimse tervise küla, Eesti ainsat haiglajuuksurit kui ka röntgenibussi. Lõbusa punkti kogu õppeaastale pani Valge kitli jooks koostöös teaduse ja spordi töögruppidega. Tekkis uhke tunne, nagu oleks ühe suure ringi teinud ning tagasi aasta algusesse jõudnud.

Sushi-õhtu peremeditsiiniga


Viljandi Haigla külastus


Valge Kitli Jooks

Nii me veeresime ja veereme praegugi – hariduse töögrupp elab ainult tänu oma liikmetele. Ideid on alati palju, kuid just sihikindlad inimesed viivad need ellu ja annavad arstihariduse omandamisele juurde selle sära, mida me kõik tegelikult tahame. Loodetavasti jäävad liikmed ja fännid meiega ka edaspidi ning pajatavad meie legendaarsest taassünnist tulevastele põlvedele, kuna content’i tuleb veel palju!

Comments


bottom of page