top of page
Search

Kasvufaktor-10 ehk kuidas Kasvufaktori tiim neli tundi rohkem Ahjal veetis

Foto: Annabel Nelling


Autorid: Karel Somelar, Annabel Nelling, Raian Rünkjanen, Mari-Liis Mets


Medicina peol tegi siseAP Daniel poolnaljatledes vihje, et triplets võiksid oma March Meeting 2023 triumfi korrata ja korraldada Seltsi meeldejäävaima ürituse. Mõeldud-tehtud – kokku sai pandud Kasvufaktori korraldustuumik. Korraldustiimiga liitusid veel Ivo, Marta, Inge ja kõigi lemmik asepresident finantsasjade alal. Ürituse korraldamise muredel ja rõõmudel hoidis pilku peal ka Daniel ise.

Kasvufaktori korraldamine algas koolituste, ürituse asukoha ja muu vajaliku leidmisega, mille jätame seekord artiklist välja, kuid suurema huvi korral on korraldajad valmis seda isikliku kogemusloona suure raha eest jagama. 

Kasvuka eelmäng ehk neljapäev algas asjade pakkimisega, kui Mari-Liis ja Karel otsisid Maarjamõisa vanast laost üles kõik enam-vähem terved madratsid, pakkisid valmis söögid ja kõlarid ning muud nipet-näpet. Reede algas aga üllatuslikult, kui Karel teatas, et tema auto enam tööle ei lähe. Mõned paanikahood hiljem otsustas auto siiski koostööd teha ning nii olidki finantsAP ja peakorraldaja teel Kaupmehesse ja sealt juba Vanemuise teatrimaja ette Egertile ja Nastjadele järele. Kuna auto oli juba pungil, otsustati strateegiliselt üks kast ajutiselt maha jätta ning see Annika Alavere autosse mahutada. Kui Annika Vanemuise ette jõudis, olid kaasapakitud pinksipallid juba mingi härra taskusse potsatanud. Jõudnud Ahjale, saadi kokku ka ülejäänud korraldusmeeskonnaga ning juba oligi aeg esimeseks koolituseks. Päeva lõpuks saime tänu esimesele koolitajale Kristiina Tidemanile teada, kuidas oleksime pidanud Kasvufaktorit tegelikult korraldama ning Tarmo Univeri käe all karjusime nii nagu kord ja kohus ja suundusimegi magama.

Teine päev algas meditsiini lainel – meenutati õmblemist ja harjutati verevõttu. Pärast aadrilaskmist ja käsitööd meenutasime ka põhikooli kokandustundi ja vorpisime väikese kiiksuga valmis pulma jagu küpsisetorti. Shindo venitustunnis avasime oma energiameridiaanid ja õppisime, et kes ei julge hingata, see ei julge elada. Pestud ja kammitud, suunduti sööma ja viiplema. Õhtu algas aga küsikilvaga ning võimas kräu kestis varajaste hommikutundideni. 

Fotod: Mari-Liis Mets


Kolmanda päeva avas uuendatud kujul orgasmilabor ning lõpetas judotrenn. Koos kirjutati üksteisele mälestuseks toredaid sõnumeid ning pakiti asjad kokku. Kui ka korraldajatel oli aeg koju liikuma hakata, otsustas Kareli auto sussid püsti visata. Kohale kutsuti abivägesid nii lähedalt kui ka kaugelt ja probleemi lahendati lausa neli tundi. Päev tol hetkel aga läbi ei saanud, sest Maarjamõisas pakiti veel pikalt lahti kogu kaasavõetud mant. Päeva lõpetas aga üllatav kiri Mari-Liisilt Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnast, sest kogu fiasko jooksul oli ta murdnud oma patella. 

Kokkuvõtteks saadi uus koolipere ning valati higi, verd ja pisaraid. 

Foto: Mari-Liis Mets

Comments


bottom of page