top of page
Search

Keskkonnatervise töögrupp kutsub jõule tähistama pakendivabalt!


Foto: Marie Elise SoomreAutor: Marie Elise Soomre


Keskkonnatervise töögrupp alustas jõuluootust sel aastal juba novembri keskel, kui koostöös Ilma poega algatati sotsiaalmeedias kampaania. Selle eesmärk on juhtida tähelepanu pakendivabale poodlemisele. Kuni 14. detsembrini on võimalik kõigil osaleda vahvate (ja keskkonnasõbralike!) kingipakkide loosis, mille on välja pannud Ilma pood. Midagi keerulist selleks teha ei ole vaja - lisa oma Instagrami storysse vaid pilt või video pakendivabast tarbimisest ning märgi sellel ära @eays.ee ning @ilmapood. Jõulud on paraku aeg, mil igasugune tarbimine suureneb, kuid pakendivabu valikuid tehes saab ka meid ümbritsev keskkond pühade üle rõõmu tunda!


Foto: Marie Elise Soomre


Lisaks jõulukampaaniale toimetame keskkonnatervise töögrupis ka erinevate koolituste kallal. Koostöös Noorte Keskkonnanõukoguga oleme ka sel sügisel käima saanud õhu- ja veesaaste tervisemõjude koolituste sarja ning eriti hea meel on selle üle, et lisandunud on ka uusi lektoreid. Koolitus on jagatud kaheks osaks: veesaaste ning õhusaaste. Mõlemas teemaplokis tutvustatakse õpilastele saaste allikaid ning koostist, samuti selle mõju tervisele ning tehakse ülevaade olukorrast Eestis. Koolitusi viiakse läbi koolides ning noortekeskustes, kusjuures esimene veebikoolitus Häädemeeste koolile on juba antud, kuid suurema hooga läheb asi käima kevadsemestril. 


Foto: Marie Elise Soomre


Lisaks äsjamainitud koolitustele oleme liitunud rahvatervise töögrupi toitumise projektiga, mille raames toimus oktoobri lõpus palju uusi teadmisi pakkunud keskkonnateadliku toitumise lektorite koolitus. Koolitusele olid erinevad oma ala spetsialistid kutsutud rääkima sellest, missugune mõju on meie toiduvalikutel keskkonnale ning milline on hetkel Eestis olukord koolinoorte toitumisharjumuste ja tervisega. Lisaks tutvustati tulevastele lektoritele ökotoidu mõistet, räägiti toiduraiskamisest ja toidutranspordist ning tervise ja toidukasvatuse seostest. Praegu on käimas ettevalmistused, et kevadsemestril saaksid meie tublid lektorid hakata käima erinevates koolides töötubasid läbi viimas. Kohe uue aasta alguses on lektoritele plaanis läbi viia ühisüritus, kus veel natuke lisateadmisi jagada ning töötubade sisu ja ülesehituse osas mõtteid vahetada, et siis täpsemalt paika panna plaan, kuidas kõiki neid teadmisi võimalikult paljude põhikooliõpilasteni viia.


Foto: Marie Elise Soomre

Nende töiste tegemiste kõrvalt proovime enne eksamisessiooni leida aega ka üheks sise-jõuluõhtuks, et see tore ja tegus aasta kokku võtta, teineteise seltsis mõnusalt (ja keskkonnasõbralikult!) aega veeta ning uueks ja veel tegusamaks aastaks ideid lendu lasta!


Comments


bottom of page