top of page
Search

Kuressaare haigla külastuse järelkaja

Foto: Kuressaare haigla

Kuressaare haigla külastuse järelkaja

Autor: Kristiina Juhkami

29.-30. septembril toimus Kuressaare haigla ja EAÜSi korraldatud ühiskülastus Kuressaare haiglasse, kuhu olid oodatud kõikide kursuste tudengid. Meie jaoks oli ettevalmistatud neli õpituba, mis sisaldasid ultrahelis orienteerumist, vereproovi võtmist, veenikanüüli panekut, veregrupi määramist, madratsõmbluse õppimist ning haigusjuhu kirjeldusele kaasamõtlemist. See kõik oli väga hariv ja sära silmi toov, eriti siis, kui mõni protseduur suurepäraselt õnnestus või kui sai haigusjuhu kirjeldusel oma arvamust sekka öelda. Kohtusime ka Kuressaare linnapea Madis Kallasega. Järgnevalt kirjutame osalejate mälestustest tollest sündmusest.

Josefina-Marii Sink, II kursus: “Kuressaare haigla külastamine jättis mulle eriti sooja ja hea mälestuse. Tegemist on minu kodulinnaga ja nii tore oli näha just seda haiglat arstitudengi või isegi juba arsti vaatepunktist, mitte enam patsiendi omast. Külastus oli väga huvitav, kuna kõik töötoad olid hoolikalt läbi mõeldud ning see andis tudengitele võimaluse läbi viia erinevaid protseduure. Mina kui 2. kursuse tudeng sain esimest korda võtta verd, õmmelda ja proovida ultraheliaparaadi käsitsemist. Ultraheli töötoas saime ka mõne patsiendi uuringu teostamist näha ja kuulda arsti kommentaare. Seega kõik ootused said täidetud. Mulle üllatuseks saadeti meie võetud veri laborisse analüüsimiseks ja tulemused saime kätte juba samal õhtul.

Mind tegi rõõmsaks ka Kuressaare linnapea Madis Kallase ettekanne järgmisel päeval, millest ilmnes, et 2018. aastal planeeritakse väga suur osa eelarvest anda just haiglale – tegemist on ikkagi Saaremaa ainsa haiglaga. Üldiselt kinnitas haigla külastus minu varasemat ideed sinna suveks tööle asuda ja miks mitte teha seal ka osa VI kursuse praktikast.”

Kristiina Veetõusme, III kursus: “Kuressaare Haiglas on praegu praktikal mitu VI kursuse tudengit, kellega vesteldes selgus, et seal haiglas on neil olnud mitmeid võimalusi teatud protseduuride sooritamiseks, mida suurtes haiglates teevad residendid või arstid. See innustab ja julgustab ülikoolis õpitud teadmisi ja oskusi rakendama, samas annab teada, mida tähendab vastutus patsiendi elu ja tervise eest.

Mitmete praktikante ja residente toetavate võimalustega Kuressaare haigla ning linna rahulik elukeskkond motiveerivad mind ja ühtivad minu soovidega viibida praktikal maakonnahaiglates. Seega käesolevast intensiivsest semestrist näpistatud kaks päeva olid positiivselt elamusterohked ja silmaringi laiendavad ning panid mõtlema, et miks mitte sooritada tulevikus mõni praktikatsükkel just Kuressaare haiglas.”

Romet Müür, IV kursus: “„Julgen või ei julge – see on küsimus.” Väga konkreetse ja ühe õige vastusega: loomulikult julgen ja pean julgema ning oskama panna käed külge, sest seda arstid teevadki. Ei ole mingit distantsilt pendli kõigutamist ja kaartide ladumist. Pelgalt paksust õpikust teooria lugemisest jääb väheseks ning paraku kipub õpitu rakendust saamata pahatihti kuhugi ajukäärude pimedate, unarusse jäetud, tolmust kaetud, raamaturiiulite vahele määramata ajaks ära kaduma. Kuressaare haigla külastus oli üks säärastest kogemustest, mis aitas mul IV kursuse tudengina, pea teooriat täis, hoida valgustatuna ning tolmuvabana neid kaugemaid raamaturiiuleid läbi haavaõmbluse, veenivere võtu, haigusloo lahendamise/arutamise ning ultraheli töötoa. Haigla meeldiv ning sõbralik kollektiiv tuletasid mulle veel kord meelde, mille poole ma oma elukestvas arstiõppes püüdlen: toetava meeskonna, töö nautimise ning pädevuseni. Suur aitäh Kuressaare haiglale!”

Hanna Tamm, V kursus: “Kui eelnevatel aastatel on arstina tööleasumine tundunud pigem kauge tulevik, siis V kursuse alguses hakkad mõtlema erinevatele võimalustele ja haiglatele. Need kaks päeva andsid kinnitust, kui oodatud on praktikandid ja arstid Kuressaare haiglasse. Juba paaritunnise haiglakülastuse jooksul on aru saada, kui ühtehoidev ja hooliv on personal nii üksteise kui patsientidega. Ka töötingimused, et kinnistada eelnevalt õpitut ja võtta praktika-aastast maksimumi, on suurepärased.

Lisaks haiglale on ka Kuressaare linn pidevas muutumises: 3 staadionit, haiglast 200 m kaugusel asuv golfiväljak, tenniseväljakud, tervisepargid ning palju muid võimalusi sportimiseks. Uuenduslikkusest annab märku ka linnapea kiirustamine meiega kokkusaamiselt uue Apollo kino avamisele. Tulevikku ma ennustada ei oska, aga praegu on suurim väärtus teadmine, et kui tuleb kindel soov minna tööle Kuressaare haiglasse, võin julgesti ühendust võtta. “

Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli: Kuressaare Haigla on 400 töötajaga ambulatoorseid ja statsionaarseid tervishoiuteenuseid osutav üldhaigla Saare maakonnas. Meie haigla on olnud pikaajaline praktikabaas TÜ arstiteaduskonna tudengitele ning ka tööandja õppimise kõrvalt. I, II ja III kursuse tudengitel on võimalus suvel töötada hooldajana, IV kursuse tudengitel abiõena erinevates osakondades ning V kursuse tudengitel abiarstina EMO-s. Ka residentuuri õpingute ajal oleme praktikabaasiks arst-residentidele ning ootame erinevate erialade residente meie haiglasse tööle. Võimalik on töötada ka osalise tööajaga, kasvõi mõni päev kuus (nädalavahetused). Kuressaare haigla pakub praktikantidele ning ka mandrilt tööl käivatele arstidele tasuta eluaset haigla majutusplokis. Samuti kompenseerime arstidele transpordikulud. Saaremaa on igati turvaline paik, kus elada, õppida, töötada. Meil on kaunis loodus, sõbralikud inimesed ning erinevad võimalused vaba aja veetmiseks.

CURARE

Eesti Arstiteaduseüliõpilaste Seltsi ametlik häälekandja

eays.curare@gmail.com

Comments


bottom of page