top of page
Search

Luhtunud ürituse päevikAutor: Liisa Marie Kerner, Kadri Ann Prass

2020


18.09.2020 Oot, aga kuidas me ikkagi oma sünnipäeva pidada tahame? Paika pannakse juubeliaasta esialgne kava, sh esimest korda arutatakse põhjalikumalt EAÜS juubeligala korraldamise võimalusi. Esimene mõte on aprill. Asukohtade osas jääb esimeseks eelistuseks Eesti Rahva Muuseum.


20.10.2020 Helen Kasemaa ja Margus Lomp korraldavad esimese koosoleku juubeliaasta korraldajatena eelmise juhi eemale astumise järel. Selgeks saab, et aprilliks suurgalat kindlasti korraldada ei jõua ja COVIDi osas on ka natuke kahtlane… Plaan lükkub sügisesse.


05.12.2020 Kirjutama hakatakse megaprojekti Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile, et finantseerida võimaliku gala ja juubelikonverentsi toimumist. 


16.12.2020 ERMilt on tulnud vastus! Pakutakse erinevaid kuupäevi sügiseks.


18.12.2020 Läheb kiri Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile projektitaotlusega 32 000 eurole. Projekti ideeks oli tuua kokku erinevaid meditsiinivaldkonna töötajate gruppe nii tudengitena kui juba töötajatena. Nagu Eesti Meditsiinitudengite Päevad, aga steroididel. Õhtul oleks ühtlasi tahtnud Gala korraldada.

2021


05.02 KÜSK meile kahjuks raha anda ei taha :( Põlved puhtaks kloppida ja edasi!


02.03 Peakorraldajat ei ole ikka :o Esimest korda käidi välja mõte, et peakorraldajaid võiks olla kaks.


08.03 Toimub gala korralduse esimene põhjalikum koosolek esialgu EAÜS30 korraldustiimiga.


09.03 Appi! Kuidagi peab Gala ju ikkagi ära ka korraldama! Välja kuulutatakse korraldustiimi konkurss väga meeleolukate tiiminimedega.

13.03 Välja saadeti esimesed meilid haiglatele nunnusti juubeliüritustele toetuse palumiseks.


17.03 Kõigi tiimijuhtide kohtadele on kandidaadid! Konkurss jätkub!


28.03 Kandideerimine lõppeb. Kokku avaldab korraldussoovi 32 inimest!


29.03 Suur korralduskoosolek! Peakorraldajarollid haaravad Liisa Marie Kerner ja Kadri Ann Prass. Peakorralduses on neil abiks assistendid Berit Mägi, Greete Jakobson ja Emma Anni Koppel. Toidu eest saavad vastutama Anette Remmelg ja Mari-Ann Lurich, muusikalised vahepalad võtab enda peale Helen Kasemaa. Kõik ilusaks lubab korraldada Pauline Rummel, lõbusa õhtu eest vastutavad Margus Lomp ja Katariina Idla. Et kõik ikka kõigest teaks, võtavad enda peale promotiimi juhid Karmen Nigul ja Pauline Vähi ning et raha ikka voolaks, on sponsorluse eest vastutamas Emilia Vaher ja Karl-Sten Kõrgmaa.


07.04 Peakorraldus teeb veebikoosoleku ja otsustab end kitsekesteks nimetada, sest Greetel on tore kisav kitsekuju, mida ta meile koosolekul presenteerib. Armumine toimub esimesest silmapilgust meil kõigil. Ja kui ise oma elu naljakaks ei ela, kes elab?! Arutatakse esimesi ideid, tööreeglid saavad kokku lepitud. Tekib gala meiliaadress gala30@eays.ee


15.04 Kontaktkoosolek miljoni ajurünnakuga. 

Miks me galat korraldame? – Sest Selts saab 30! 

Aga mis me siis teha tahame? Tulemused üles loetud olulisuse järjekorras:

      1 – Tähistame! Juubelit peab ju suurejooneliselt tähistama ja seda koos endiste kui ka praeguste seltsikatega!

      1,5 – Täname kõiki! Üldse kõiki!   

      2 – Teeks midagi lõbusat! Tahame tantsida! Koos ilusti riidesse panna!

      3 – Seltsile kingitusi! Oksjon? Annetused? Kinkepilet? Nii palju ideid, kuidas saaksime Seltsi veelgi paremaks muuta meie seltsikatele.

Arutelule läheb, kuidas teda seega korraldada vaja on? Kellele me teda teha tahame? 


16.04 Arutatakse see kõik läbi ka suure korraldustiimiga. Laias laastus oleme ühel nõul. Tööreeglid lepitakse kah omavahel kokku.


21.04 Peakorraldus saab taaskord kokku. Seekord arutatakse põhjalikumalt, kellele Galat suunata? Kuhu teda seega promoda vaja on? Palju me külalisi ootame? Paika saab gala ligikaudne eelarve, mis jääb umbes soodsa pereauto mastaapidesse. Hirmsad numbrid. EAÜS30 ja gala toimumist toetavad Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Haapsalu Neurorehabilitatsiooni Keskus ja Põlva Haigla. Suur aitäh!


25.04 Peakorraldus teeb (üllatus-üllatus!) veel ühe koosoleku. Paika saab ligikaudne korralduse ajakava ja näljastena mõeldakse välja ka nõuded toitlustusele..


29.04 Kõik tiimid hakkasid kohe usinasti töötama ning vaid kahe nädala jooksul on tekkinud juba hulganisti uusi ideid. Toitlustustiim jahvatab kõige kaunimast tordist, millest peaks saama õhtu puänt. Tegevuste ja meelelahutuse tiimid on liitnud oma jõud, pakuvad välja veetlevad õhtujuhi kandidaadid ja tantsukursused. Dekoratsioonide tiim ootab agaralt ERMi külastamist, et saaks visiooni paika panna...


05.05 Peakorraldus arvutab kokku, et tervitusjoogi sponsorluse raames oleks vaja küsida ca 110 pudelit jooki. Aga siis tuleb välja, et ERM ei luba sponsoritelt juua küsida :(


07.05 Kevadpiknik on sunnitud end viimasel hetkel ära jätma. Galakorraldus arutab kah omavahel läbi millistes tingimustes ja milliste alternatiividega on võimalik Galat korraldada, kui COVID novembris takistuseks saab.


14-25.05 Kõik tiimid teevad tublisti korraldustööd ja korraldavad koosolekuid. Liigub-liigub


24.05 Esimene meil Piletileviga!


25.05 Ringkäik ERMis! Esindaja on tore, kõik saab hoopis selgem ja ruumi on palju! Aga kuidas ERM nüüd Galavormi ajada...


02.06 Ettevalmistused promoks. Peakorraldus võtab ette Seltsiga seotud inimeste kontakttabeli ja teeb seda talgute korras korda. Tunde ja tunde. Umbes poole peale jõudsime!


14.06 Save the Date! Kujundused on mitmete edasi-tagasi saatmiste tulemusena paika saanud, tahetud listid üle vaadatud ja viimaks kõik valmis, et ka maailmale teada anda, et 13.11 tuleb Eesti Rahva Muuseumis EAÜSi suur juubeligala!


15.06 Revisioonid eelarves. Toitlustus saab hakkama soodsamalt, meelelahutus vajab enamat. Natuke numbrimaagiat ja saab Helenile öelda, et eelarve on vähe venivam!

Siis võeti väike puhkus, et sessi ajal õppida ja jaanipäeva paiku natuke puhata! 

Suure korraldustiimiga lepiti kokku, et kui kevadised tegevused tehtud, on järgmine tööjärje ülesvõtmine augustis.


10.07 Kitsekesed tulevad taas kokku, et aru saada, kuhu maale asjad jäid. Suvi küll, aga töö ei peatu.


11.08 COVID sunnib EV valitsust taas üritustele piiranguid seadma. Korraldustiim vaatab need üle, arutab asja ja otsustab ikkagi edasi minna. Piletisüsteem on välja mõeldud ja Piletileviga saab suhtlus taaselustatud.


24.08 Üritus on üleval Piletilevis! Ta tuleb!


01.09 Aktiivsemasse korraldusse lähevad Gala tantsukursused. Kristiina Tidemanil on tutvusi. Elagu tutvused!

05.09 Suur sügisene korraldustiimide kokkusaamine. Muljetame suvest, räägime Gala-plaanidest ja sööme üheskoos pitsat. Nüüd hakkab kõigi jaoks pärispäriselt asjaks minema!


17.09 Gala plakat on üleval Eesti Arstide Päevadel ning selle ees nähakse seismas mitmeid arste oma märkmikutega. Hea töö, tiim!


20.09 Välja lähevad ametlikud kutsed! Ostetakse esimesed piletid! Juba kolme nädala pärast algavad tantsukursused!


21.09 Ühendust võtab Tartu Ülikooli balli korraldaja ja pakub võimalust ühendada tantsukursuste osas jõud. Mida rohkem seda uhkem.


24.09 Pauline Rummel on valmis saanud ka imekaunid paberkutsed! Need lähevad välja auliikmetele, suurematele koostööpartneritele ja on planeeritud ka korraldustiimi liikmetele. 


01.10 Peakorraldus loeb kokku vajaminevad vabatahtlikud Gala läbi viimiseks ja saab numbriks *trummipõrin* 38! Huuh, nüüd vaja ju see hulk soovijaid leida ka…


05.10 Esimesed 9 paari kohtuvad Tähtvere Tantsustuudios, et tantsusammudelt tolm maha pühkida. Kristiina korraldusvaev on end ära tasunud!


06.10 Peakorraldusele tulevad avavalsipakkumised. Nii palju pisidetaile!!!


10.10 Südaööl lõppeb early-bird piletite müük ja oleme meeletus ootusärevuses, et näha palju pileteid me ära müüme! Eesmärk on 120 piletit, aga meil läks üle ootuste paremini!! Müüsime lausa 187 piletit ja ürituseni on veel kuu aega minna. Tuleb ikka uhke ning rahvarohke sünnipäev!


13.10 Saame aru, et üle ERMi röökimine ei ole lahendus. Tekib plaan olla väga James Bond ja olulisematele korraldustiimi liikmetele anda õhtuks külge raadiosaatja ja kõrva kõrvaklapp. High-tech! Peakorralduse neiud arutavad raadiosaatjaid kui moe-statementi.


14.10 Valitud vegan tordi pakkuja on nüüdseks ka ise rahule jäänud oma elu esimese ametliku täistaimse tordiga. Korraldustiimi esindus käib ka igaks juhuks maitsmas. Tort saab vaid ülivõrdes kiidusõnu. Kõik, kes maitsma ei jõudnud, on kadedad.


18.10 Photoboothi pakkuja paigas! Et nüüd veel kõik puuduolevad vabatahtlikud fotograafid leida...


20.10 Olukord COVIDiga läheb üha rohkem käest ära. Kliinikum teatab mitmete erialade plaanilise töö lõpetamisest. Peakorraldus on sunnitud väga tõsiselt otsa vaatama võimalusele Galat tahetud mahus korraldada. Väga tumedad murepilved on õhus, kuid otsuseid veel ei langetata. Arutelu ei saa otsa ka kahe tunni möödudes.


21.10 Nõu küsitakse mitmelt Seltsile oluliselt inimeselt ja EAÜSi juubeliüritusi toetanud haiglate inimestelt. Saabub lisa-arvamusi suure ürituse toimumise võimaluste kohta.


22.10 Eesti Arstide Liit kutsub terendava kriitilise olukorra tõttu kõiki üles kontakte miinimumini vähendama. Seis ei ole hea.


25.10 Paremaks ei ole läinud. Väga raske meele ja mõne pisaraga võetakse peakorralduse poolt vastu otsus, et südametunnistus Galat 13.11 korraldada ei luba. Nüüd veel arutelu laiema korraldustiimiga, kas plaaniks saab Gala ära jätta või edasi lükata.

Juba liiguvad ka mõtted asendustegevuste osas!


27.10 Gala tuleb siiski! Lihtsalt kevadel. Paika saab esimene asenduskuupäev (mis siiski pisut hiljem muutub, kellele siis natuke segadust ei meeldiks). Nüüd see keeruline töö, et kuhu IGALE POOLE on vaja teada anda, et 13.11 ERMis üritust ei ole…


29.10 ERMi uus broneering saab kinnitatud ja välja läheb ametlik teade edasi lükkamise kohta. Piletilevi teavitab ka pileti ostnuid.


30.10 Inimesed panevad Gala uut kuupäeva kalendrisse ja avastavad sealt Tallinnas toimuva (samuti edasi lükatud) kontserdi. Muuhulgas on kontserdile minemas hulk korraldustiimist. Ah sa kurivaim!


01.11 Piletileviga on äärmiselt tihe suhtlus ning oleme jõudnud 25. meilini, täitsa omamoodi kirjasõber on tekkinud. 


05.11 Selgunud on Gala ametlik kolmas kuupäev! Et see nüüd jälle igal pool ära muuta, kus vaja. Oh, kui palju segadust.


07.11 Lähevad lahti ägedad otsingud arstitudengite leidmiseks, et korraldada sünnipäeva puhul Seltsi esindatus üle Eesti. Taas lähevad mängu KÕIK tutvused. Elagu tutvused, vol miljon! 


08-13.11 Paljud seltsikad on abiks ja süütavad küünlad igalpool Eesti haiglate ees, et näidata üles solidaarsust kõigi kriisist puudutatutega. Läheb välja pressiteade erinevatele väljaannetele koos küünalde piltidega. Planeerime peakorraldusega gala õhtul Tartu Ülikooli Kliinikumi ees küünalde süütamist.


13.11 Hommikul helistab Tartu Postimees, kes soovib meie ettevõtmist kajastada. Delfi ja Tartu Postimees avaldavad info meie ettevõtmise kohta oma veebiväljaannetes! Kella poole viie paiku süütame parasjagu oma 22. küünalt Tartu Ülikooli Kliinikumi ees ning saabubki Postimehe fotograaf, kes pildistab meie 23. küünla süütamist. Toimub kibekiire tekstide ja visuaalide loomine. Kõik saab õhtu lõpuks üles ja Seltsi sünnipäev kriisist hoolimata siiski pisut tähistatud.

Päevik jätkub hilisemal hetkel, kui (taas)algavad ettevalmistused 23. aprilli EAÜSi galaks

Loodame, et päeviku sissekannetega suutsime pisut avada, mida tähendab nii suure tiimiga väga laiahaardelise ürituse loomine. Vahest pakkuda heale lugejale julgust isegi mõnes korraldustiimis kaasa lüüa. Nagu näha, on igas korraldusprotsessis nii tõususid kui ka mõõnasid ja meie kõige suurem tõus - ürituse toimumine - jäi paraku ära. See on olnud kurnav, kuid lõbus teekond ja peakorraldajatena täname KÕIKI korraldustiimi liikmeid ja muidki abilisi, kes panustasid nii palju energiat gala korraldamisse. Loomulikult ei saa ka mainimata jätta meie toetajad, kelle toetus juba meieni jõudis - eelnimetatud haiglad ja Prass Valgus. Viimase antud toetusega saaks tulukeste-valguskaunistustega katta kogu Mõisa!


Korraldustiimi liikmed: Greete Jakobson, Berit Mägi, Emma Anni Koppel, Anette Remmelg, Kristiina Tideman, Helen Kasemaa, Karmen Nigul, Pauline Vähi, Pauline Rummel, Taur Lillestik, Emilia Vaher, Karl-Sten Kõrgmaa, Margus Lomp, Katariina Idla, Lea Pavlov, Karita Särekanno, Marta Kohal, Renar Kihho, Diana Halla, Mari-Ann Lurich, Maria Juhani, Liis-Kristiin Närska, Minna Joor, Kaidi Raid, Kristiina Leevik, Emma Katariina Paajanen, Heti-Bret Kask, Karina Alimova, Helena Tischler, Mimi Kruusing. 


Suur-suur aitäh kõigile panustanutele, pileti ostnutele, kaasaelajatele! Kohtumiseni kevadel!


EAÜS 30 juubeligala peakorraldajad Kadri Ann Prass ja Liisa Marie Kerner


Comments


bottom of page