top of page
Search

Seksuaaltervise töögrupi tegemised

Seksuaaltervise lektorite koolitus 2021

Seksuaaltervise lektorite koolitus 2021Autor: Eva Haavel


Aga kuidas? Enne, kui meie töögrupp saab ja peab veel nii palju korda saatma, on vaja selleks toimivat ja efektiivset tegevuskava. Suured plaanid aga ei realiseeru, kui meil poleks niivõrd produktiivset ja pühendunud seksuaaltervise töögrupi juhtkonda, millele tuginedes saame luua kõike seda olulist.

Jah, ma tahaks veel nii palju korda saata! Ma soovin uuesti seksuaaltöötervise grupiga tõusta sinna varem mainitud tippu! Aga kuidas?


Nautimus. Õppimine. Entusiasm. Haridus-haritus.


Need on meie 2022/2023 seksuaaltervise töögrupi edumeelsed ja eesrindlikud märksõnad, läbi mille saame luua töötamiseks konkreetsemat ja nauditavamat strateegiat. Selleks, et täita oma suurimat potentsiaali ühe vanima ja suurima töögrupi näol, vajame me selleks rohkemat, kui vaid etteantud kuupäevi ja üritusi. Me vajame soovi uuesti ise teostada ja teha, mõelda ja panustada. Olla motiveeritud ja entusiastlikud. Me tahame taastada oma tuumikpõhja, et rajada sinna peale uue, efektiivse, põneva ja koordineeritud raja.


Missuguse retsepti järgi saaks igasse meie truppi kuuluva arstitudengi sisse süstida veidikenegi rohkem põnevust? Kuidas suuta anda ette eesmärke, ilma inimesi stressi ajamata? Ma ei soovi uue aasta eesmärkides keskenduda vaid edule, kui see tekitab meis stressi. Kui meie eesmärgiks saab hoopis suurepärane tulemus, siis on edu kindlasti garanteeritud. Kõige õigem on lasta inimestel lihtsalt vabalt kõnelda ja juba see on toonud meile nii palju selgust. Seda me juba esimese suure töögrupi koosoleku näol ka tegime. Meil tulid vahvad uued ideed, mille realiseerimisega alustasime koheselt ja kahe kuuga jõudsime teha rohkem, kui oleks isegi võinud illusioonis ette kujutada. 


Me tegime ülebroneeringute näol ära väga kaua oodatud postitantsutrenni. Suutsime sealt inspiratsiooni saades sügisesse broneerida sensuaaltantsutrenni Ukraina tantsijanna juhendamisel. Seksikatele meeldib end tõesti palju liigutada! Varem mainitud tuumikpõhja loomisest on oluline sooritada iganädalasi kokkusaamisi töögrupi juhtkonnaga ja samuti teiste huvitundjatega alates sügisest.


Saame enesele plaksutada, kui nägime oma viimase kahe ürituse tulemusi. Seksuoloog Olev Poolametsa õnnestunud loeng Linkbergi auditooriumis ning IDAHOTB päev koos Kristel Rannaäärega LGBT+ ühingust. Inimeste huvitatus, küsimuste osakaal ning uute mõtete rajamine näitasid, et oleme õigel teekonnal. Mõlemal korral ületasime eesmärgipärased arvulised numbrid. Taolise tulemusrikka ja õnnestunud ettevõtmistega me soovime ka jätkata.


Meie suurim teostusvõimalus on mõistagi panustamine ühiskonda just lektorsüsteemi näol. Populaarsus püsib üleval mõlema osapoole näol. Lektorid soovivad käia koolides loenguid andmas rohkem, kui kohti on. Õnnekombel tuleb koolidelt pidevalt uusi kutseid, mille jõuame hetkeressursside juures arvukalt ära katta. Menu on positiivne, kuid niisamuti näeme me selle juures, et vajame lektoritele mõeldud kogemusõhtuid, kus nooremad liikmed saavad kogenumatelt lisamotivatsiooni ning uusi ideid. Nõndasama tahame jätkata oma seksuaaltervise loengutega tasemel, mis vastaks kvaliteedile ja kvantiteedile. Leian, et meil on vaja värskete mõtete saamiseks tulla kokku suurema seltskonnaga, mitte ainult koolitustele sõites ja sel viisil mini-ajurünnakuid tehes. Peame oluliseks olla iseenda suurimateks kriitikuteks ning anname formaalsusi kõrvale jättes üksteisele ausat tagasisidet.


Olen seda meelt, et kui inimestes tekib lõbu- ja kaasatustunne, soovitakse pühendada seltsielu ametlikule poolele ajaliselt rohkem. Kõik see lust vajab kõrvale ka tõsist töötegemist ametlikuma poolega. Oled Sa kuulnud, et inimene ei saa tõeliselt täiuslikumaks muutuda, kui ta ei aita ka teistel täiuslikuks saada? Kohe kindlasti on meil kohustus paista Seltsist ka välja. Me kavatseme seista oma seisukohtade eest ning neid veelgi täiendada, et oleks minna järgmisele trepiastmele edasi. Sest meil on lihtsalt vaja, eriti veel siin äreval ajal, oma seisukohti. Luua uusi ja muuta neid? Ja muuta vanu? Näiteks üks, mis on hetkel tulnud kõne alla, on seksuaalhariduse olulisusest koolinoortele. Me vajame seksuaaltervise lektorite raamatu uuendamist, me vajame orgasmilabori raamatu realiseerimist. Samuti võiks meil olla ABC seksuaaltervise töögrupi soovitatavatest raamatutest ja artiklitest, et iga huviline saaks end antud teemaga kurssi viia. Meil on vaja tõsta oma algupärast väärtust ning täiendada seda.


Meie trupp vajab uueks tegevusaastaks riske, sest ometi riskidest hoidumine on ainuke strateegia, mis on kiirelt muutuvas maailmas läbikukkumisele määratud. Usalduse kasvatamine enese vastu läbi tulevaste projektide annavad igale liikmele jõudu tulevases karjääris. Ma ei taha jääda pelgalt realiseerimata mõtete taha, kartes vasturääkimisi ja ei-sid. Me peame julgema teostada oma otsuseid, olgu need äraütlemised vahetevahel nii valusad kui tahes. Suurim võit on ju ikkagi eneseületamine. Jah, muidugi, kõik ei õnnestugi, aga kui me ei luba endal kukkuda, ei saa me ka kunagi lendu tõusta. Ja meie STG soovib lennata!


Seega, üksi pole mõtet viimasele pjedestaalile tõusta, kui seal Sinuga koos kedagi teist ei ole pilti tegemas.


コメント


bottom of page