top of page
Search

Siseürituste töögrupist - jätkusuutlikult


Autor: Kristiina Tideman

Kujutle: ühel suvisel päeval saabub sinu postkasti kiri Tartu Ülikoolilt - “Palju õnne! Oled vastu võetud arstiteaduskonda!” Sa korraks ei usu oma silmi, sest sinu unistus on lõpuks täitunud. Naeratus valgub üle terve sinu näo ning silmadesse tulevad õnnepisarad, mis mõni aeg hiljem muutuvad kibedateks leinapisarateks - on aeg jätta kuueks aastaks hüvasti sotsiaaleluga. Juba kadestad enda sõpru, kes otsustasid IT või majandusteaduse kasuks, kelle tõeline sotsiaalelu on alles õide puhkemas, samal ajal kui sina enda oma tuhastad ning väärika haua kaevad.


Kõlab päris masendavalt, kas pole?


Õnneks otsustasid aastal 2010 kamp EAÜSi liikmeid, et aeg on pühkida pisarad ning võtta midagi ette. Kuidas ometi saavad maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elada Eestis, kui arstitudengid ise on niivõrd õnnetud? Siis loodigi siseürituste töögrupi üllas eelkäija - jätkusuutlikkuse töögrupp.


Meie ajalugu on üks lühematest teiste töögruppide seas, kuid sellegipoolest oleme korda saatnud suuri tegusid. Eelmisel kevadel anti siseürituste töögrupile uus alias - peogrupp ning ka töögrupi juht sai uue ja uhke tiitli: Peovana. Nagu öeldakse, heal lapsel mitu nime.

Sügisel tõusid kõik EAÜSi töögrupid tänu koroona taandumisele justkui tuhast. Nii ka siseürituste töögrupp. Augustikuus tegevuskava koostades lendas mõtteid tohutult ning sügissemester oli vahvaid üritusi täis. Peogrupp sai avapaugu Rebasehüppel, mil toimus eelneval aastal menukaks saanud Speed-dating. Formaat oli lihtne - 2 minuti jooksul said võõraga vastata kaardil olevale intrigeerivale küsimusele ning seeläbi leida oma uus potentsiaalne crush, eluarmastus või lahe sõber. Nagu ühele siseüritusele kohane, ei puudunud kohapealt ka maitsvad snäkid. Intrigeerivatelt küsimustelt sai end maha jahutada erinevate lauamängudega. Rebasehüppe raames ei piirdunud me vaid ühe üritusega. Uued EAÜSi liikmed tuli ka väärikalt vastu võtta ristimisega. Noored ning rohelised liikmed said enda teadmisi testida juhtkonna liikme nime ning nägu kokku viies, teatrilavastust luues, intubatsioonis, ladina keeles, (nende jaoks) tundmatuid meditsiinitermineid seletades ning enda lennu lippu ühisluues. Lippu pidi väärikalt toimetama EAÜSi piknikule, kus anti ka EAÜSi vanne - et nad annaksid ennast kõik, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

Ei jõudnud veel kahte nädalatki mööduda, kui Peogruppi ootas ees esimene tõeline suursündmus - MEDICINA tutvumispidu. See legendaarne iga-aastane pidu ei jäänud ka sel aastal alla ootuste ja lootuste - üritusel osales ligikaudu 900 inimest ning early bird piletid müüdi välja ei rohkem ega vähem kui üks tund peale ürituse avalikustamist Facebookis. Huvi oli sel aastal niivõrd suur, et pidime korduvalt panema pileteid müüki juurde. Ka mõned tunnid enne pidu otsiti tikutulega taga pileteid sügisesele suursündmusele. Peogrupp teenis sel õhtul enda nime täies hiilguses.

Kus üks pidu saab läbi, seal peab teine ometi algama - peale MEDICINA-t algasid ettevalmistused Halloweeni peoks. Üritus, mis oli juba mitu aastat vahele jäänud tänu koroona levikule, oli tegemas suursugust comeback’i. Mõeldi välja ekstravagantne Kahoot, otsiti välja tuntud (ja mitte-nii-tuntud) laulud, käidi poes ainult veidraid toiduaineid ja -värve ostmas (ja kokku küpsetamas!), kutsuti inimesi kohale ning peeti maha üks klassikaline Maarjamõisa mõisahoone pidu. Päeval toimunud Üldkoosolek ei heidutanud oodatust vähem inimesi ning õhtu jooksul oli Maarjamõisa mõisahoone kostüümides inimesi täis. Tegemist oli niivõrd fenomenaalse üritusega, et kiitus jõudis isegi Revisjonikomisjoni vihjepostkasti!


Nagu Halloween, oli ka Jõulupidu saanud viimastel aastatel kannatada koroonalainete tõttu. Nii võttis peogrupp ette teha seekord midagi natuke teistmoodi - suure peo asemel korraldada suur hubane üritus. Möödunud kevadel tegi Kultuuriõhtu nime all comeback’i Muusikaõhtute seeria, kus musikaalsed seltsikad enda andeid demonstreerisid. Nii otsustasime tuua selle formaadi ka Jõulupeole - andekad seltsikad said enda andeid näidata. Kuulda oli laulu, pillimängu, luulet kui esmakordselt tantsu! Degusteerida sai jõulupraadi ning loomulikult ei puudunud ka vahva sotsiaalprogramm. Loosi tahtel moodustati meeskonnad Rooside sõja mänguks. Nii saime teada, mida teeb EAÜSi president, milline on EAÜSi kõige nõutum üritus, mida tudeng endale jõuludeks soovib ning millisest eksamist ikka on kõige raskem läbi saada. Õhtu lõpuks tantsiti üheskoos üle terve korp! Rotalia aula - a memory you can’t forget.


Ja nii hoiabki siseürituste töögrupp arstitudengi sotsiaalelu ja mõistust selgena - jätkusuutlikult, et ikka maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.


EAÜSi jõulupidu Fotod: Kerti Bobõlski


Comments


bottom of page