top of page
Search

Välisvahetuse uus hooaeg on alanud!

Autorid: Anette Remmelg, Heti Bret Kask, Johanna Juhkami, Mari Liis Sukk

Fotod: erakogu

Tartu sissetulevad tudengid välisvahetuse lõpus sertifikaatidega


Kui teised EAÜSi töögrupid saavad suvel mõneks ajaks rahulikult hinge tõmmata, siis välisvahetuse töögrupp toimetab nobedasti ning nopib oma töö vilju just suvekuudel. Sel suvel käis välisvahetuses rekordarv tudengeid üle terve maailma – kokku 38 tudengit kliinilises vahetuseses ning 9 tudengit teaduslikus. Eestisse jõudis peale mitmeid tühistamisi juuli- ja augustikuus lausa 37 tudengit! Kuna välisvahetusel on juba tavaks saanud rekordite purustamine, siis tuleval aastal saadame 45 tudengit kliinilisse ja 12 teaduslikku! Kusjuures kandideerimine läks lahti juba 2. oktoobril ja kestab 15. oktoobrini!Tudengid Saaremaal


Mis juhtub uuel hooajal?

Nagu juba mainitud, avati oktoobri alguses kandideerimine ning tuleb langetada raskeid otsuseid, millisesse riiki minna. Samuti on jaanuaris tulemas kolm vahvat teaduslikku välistudengit, kes ootavad pikkisilmi Eesti meditsiinitudengitega kohtumist.


Kuhu aga saab välisvahetusse üldse minna?

Selleks, et oma geograafiateadmisi värskendada, viska pilk peale maailmakaardile, kus kõikide oranžiks värvitud riikidega on meil järgmiseks hooajaks (2023 aprill kuni 2024 märts) lepingud sõlmitud.Silme eest kisub kirjuks ja raske on valikut teha?

Kuna igasse riiki on enamasti vaid üks koht, siis tihti juhtub, et tudengid suunduvad hoopis teise sihtkohta, kui algul lootsid. See aga ei tee välisvahetuse kogemust vähem vingeks ning vahest juhtub, et kogemus on isegi parem, sest algselt ei osata mingite riikide erilisust näha. 3. oktoobril toimunud riike tutvustaval infoõhtul andsime täpsema ülevaate nii riikide välisvahetuse kvaliteedist ja eripärast kui ka nippidest ning nõuannetest teatud riikidesse reisides. Väga suure töö on ära teinud meie endised väljaminejad, kes on kirjutanud ausad kogemuslood enda välisvahetustest. Need leiad SIIT: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1HmWMeYtc77moql6kIcimGRyxrhD4t4iB.Juulikuu sissetulevad tudengid Tartus


Juulikuu ühed eredamad mälestused välistudengitega olid kindlasti laulupidu, National Food and Drinks Party (NFDP), Saaremaa reis ja pubiralli. Loomulikult käidi ka saunas, rabas ja ujuti meres. Mõned tudengid alustasid oma välisvahetust otse laulupeolt, kus jäime paduvihma ja äikese kätte. Terve ülejäänud kuu veel meenutati, et see oli alles kogemus. NFDP oli mõeldud küll peamiselt eri riikide toitude ja jookidega tutvumiseks, kuid ühel hetkel läks meie tuneesia ja egiptuse tudengite algatusel meie oma Maarjamõisas ehtne araabia pidu lahti ning peagi kuulsime muusikat juba igast maailma otsast. Saime ukraina muusika järgi ukraina tantsu tantsida ja india muusika järgi india tantsu. Kõlas vanu hitte nagu „Gangnam style” ja „Macarena”, aga ka ilmselt paljude jaoks vähem tuntud aserbaidžaani ja horvaatia muusikat. Saaremaal vaatasime kolme päevaga ära kõik peamised vaatamisväärsused. Küll aga seal autodega ringi sõites pidime tudengitele meelde tuletama turvavöö kinnitamist, sest tuli välja, et nii mõneski riigis ei ole turvavöö kinnitamine kohustuslik.Augustikuu Tartu tudengid Meenikunno rabas


Augustikuu välisvahetus Tartus algas NFDP'ga, kus saadi omavahel tuttavaks ja nauditi erinevate rahvusköökide paremaid palu. Koosviibimine oli väga lõbus ja õhtu kulges ühiselt koostatud playlist'iga, milles võis kuulda nii eesti, saksa, ukraina, soome kui itaalia muusikat. Esimene nädal lõppes Helsinki-Tallinna külastusega, kus tudengid külastasid Sompa sauna, Kiasma muuseumi, kaunist Tallinna vanalinna ja veetsid lihtsalt lõbusalt aega. Järgnevatel nädalatel suplesid välistudengid Meenikunno rabajärves, tutvusid kauni Taevaskoja liivakivipaljandiga ja kanuutasid päikseloojangulisel Emajõel. Kuu lõppes kodumaise Haapsalu-Hiiumaa reisiga. Haapsalus tutvusid tudengid linnuse ajalooga ja said sealses kabelis testida selle akustilisi kõlasid ning jalutada Aafrika ranna promenaadil. Hiiumaal tegime tudengitele tavapärase suvise eestimaise grilli koos ühe mõnusa saunaõhtuga ja tutvustasime nii vana talukultuuri kui kaunit looduspaika nagu Sääretirp. Hoolimata varakult lõppenud suve soojusest käisid tudengid ka ujumas.

2023. aasta augustis toimus välisvahetus Tallinnas teist korda ning tudengeid saabus meile sellel korral üheksa. Kuigi enamus neist pelgas nii rabas ujumist, külakiigel kiikumist, saunas käimist kui ka metsmarjade ja jänesekapsa söömist, siis leidus ka julgeid, kes eesti kultuuri tunnetamise võimalustest kinni haarasid. Enim meeldis välistudengitele nädalavahetus Saaremaal, kus allika allikas ja ürgse olemusega seenemetsad neile suurt vaimustust tekitasid, Club Diva seevastu erilist muljet ei jätnud. Käisime tudengitega ka Helsingis, Rummu karjääris, Pirita jõel SUPitamas, pidasime maha pubiralli, NFDP ning viimase õhtusöögi. Tegemata ei jäänud ka traditsiooniline* Viru raba külastus koos jooksuspurdiga rabast bussipeatusesse, et viimasele bussile jõuda.


*toimus ka 2022. aastal juuli välistudengitega


Ei jõua suve ära oodata, et maailma teise otsa meditsiinitudengitega kohtuda?

Oma esimese ametiaja lõpus otsustasid Sonja ja Anette, et nüüd on aeg välisvahetust veelgi laiendada ning tuua tudengeid Eestisse ka jaanuarikuus, et näha Eesti kaunist talveaega. See sai nüüd teoks ning jaanuaris maanduvad Eestisse kolm tudengit Brasiiliast, Lõuna-Koreast ja Egiptusest! Septembri lõpus/oktoobris avaneb kandideerimine jaanuari LEO ametikohale, kes koostaks neile armsa talvise sotsiaalprogrammi, leiaks majutuse ning lõunasöögid. Oktoobris otsib uus tubli LEO endale kolme toredat kontaktisikut, kellega koos välistudengitega ringi trallitada.

Rohkem lõbusaid pilte ja tulevat infot kandideerimiste kohta leiab välisvahetuse Instagrami kontolt @estmsa_exchange!

Comments


bottom of page