top of page
Search

EAÜSi spordi töögrupp – sport, tervis ja sõbrad

Autor: Kristofer Rajasalu


Viimane õppeaasta oli spordi töögrupi jaoks ääretult vahva ja tegus. Tore on näha, kuivõrd paljud seltsikad naudivad füüsilist aktiivsust, head seltskonda ja tahavad ennast ka võistlustules proovile panna. Oleme äärmiselt tänulikud kõigile, kes on osalenud ja kaasa aidanud meie ürituste õnnestumisse. 

Aasta algas hoogsalt juba septembris, kus Rebasehüppe raames jätkasime treeningpäevade traditsiooniga. Nimelt toimus võrkpalli näidistrenn, mis oli väga menukas ja andis mitmetele esmakatele võimaluse seltsikatega natukene tuttavamaks saada. Koostöös seksuaaltervise töögrupiga toimus ka postitantsu ja hammock’i treeningpäev, mis nende eestvedamisel on nüüdseks toimunud juba teist korda. 

Aastat iseloomustavaks märksõnaks võib pidada koostööd. Lisaks eelmainitule korraldasime koostöös keskkonnatervise töögrupiga jalgrattamatka, mis vaatamata kesisele ilmale kujunes vägagi toredaks. Ja otseloomulikult toimub koostöös hariduse ja teaduse töögrupiga „Valge kitli jooks“. Tegime koostööd ka seltsiväliselt. MITSi üritusel „Paberlennuk“ korraldasime juba teist aastat järjest meditsiiniteemalist töötuba, kus saime panna proovile oma näitlemisokused ja osalejate esmaabiteadmised. Samuti toimus koos juurakatega (EÕÜL-ga) ühisüritus, kus nautisime kevadist päikest, mängisime nostalgilisi meeskonnamänge nagu rahvastepall ja lipumäng ning mekkisime imelist grilli.


Jalgrattamatk. Autor: Julia Pärn


EAÜSxEÕÜL. Autor: Frida Brit Noor


Kõige kõrval jäi veel aega korraldada ka tõsisemaid üritusi. Sügisel pidasime maha vägeva Medicina jalgpalliturniiri, kus võistlejad pidid lisaks vastasmeeskonnale pistma rinda ka heitliku ilmataadiga. Päeva lõpuks selguski, kes oli kõige kiirem, osavam ja vastupidavam.


Medicina jalgpalliturniir 2023 esikolmik. Autor: Frida Brit Noor


Kevadsemestril toimus üle aasta taas ka Medicina võrkpalliturniir. Tase osutus eriti kõrgeks ning kuuetunnise võistluse lõpuks selgus vägagi tasavägises ja pingelises finaalis turniiri võitja.


Medicina võrkpalliturniir 2024. Autor: Ann Kaarde


Sama palju, kui oleme korraldanud üritusi, oleme teinud ka töögrupi hänge, kuhu on kõik alati oodatud olnud. See on aidanud meil tiimina muutuda väga lähedaseks ja efektiivseks. Eraldi tooksin välja kelgutamise, kus lasime liugu nii, et tükid taga – sõna otseses mõttes.


Kelgutamine. Autor: Frida Brit Noor


Lisaks on meie tublid liikmed andnud mitmetel võistlustel esmaabi, arendades oma praktilisi oskusi ja tagades sportlastele meelerahu.

Kõik eelmainitud üritused on andnud meile imelise võimaluse panna ennast proovile ja meeskonnana areneda. Samuti oleme väga õnnelikud, et oleme saanud pakkuda kasvulava Seltsikate füüsilise ning seeläbi ka vaimse tervise hoidmisele ja edendamisele. 

Kuigi töögrupi nimes on sõna „sport“, ei tähenda see, et meie peamine eesmärk oleks ainult spordi tegemine. Meie suurim eesmärk on luua lõbusaid ja toredaid üritusi, kus kõik saavad nautida head seltskonda ja atmosfääri. 

Lõpetuseks soovin tänada kõiki meie imelisi töögrupi liikmeid. Ilma nendeta ei saaks me korraldada eelmainitud imelisi üritusi. Sama suure kummarduse teen ka kõigile, kes on üritustest osa võtnud ja loonud oma kohaloluga imelõbusa õhkkonna.


Comentarios


bottom of page