top of page
Search

EuRegMe 2022

Delegatsioon avatseremoonialAutor: Annika Arrak, Emma Anni Koppel


Mis on EuRegMe?

EuRegMe on IFMSA Euroopa regiooni iga-aastane kokkutulek. Arstiüliõpilasi ühendava organisatsiooni liikmesriigid saadavad oma delegaadid suurele konverentsile, kus arutatakse nii arstiüliõpilasseltside igapäevaelu kui ka erinevate töögruppide valdkondi. Eestist käisid sel kevadel kohal 7 delegaati: Katariina Idla, Anette Remmelg, Grete Raag, Annabel Voitka, Emma Anni Koppel, Sonja Liis Kaara ja Annika Arrak.

Suundusime delegatsiooniga Portugali, Porto lähedale Povoa de Varzimi nimelisse äärelinna. Kui logistikamured ning 16-tunnine reisipäev kõrvale jätta, oli saabumine sujuv ning Povoa de Varzim jättis ikoonilise lõunamaise väikelinna mulje. Lõpuks oma tubadesse jõudes ootas meid ees tõsine üllatus – lisaks üldisele ilule ja ruumikusele avanes akendest ja rõdudelt imeline vaade ookeanile ja linnale. Axis Vermari hotell lõi konverentsiks ideaalse keskkonna ning kostitas meid imeliste mälestustega.

Eesti delegatsioon EuRegMe-l

Vaade hotelli rõdult


EuRegMe koosneb erinevatest harivatest sessioonidest, kus lahatakse päevakorralisi teemasid, mõeldakse välja uusi ideid ning otsitakse tiimides erinevatele probleemidele lahendusi. Iga delegaat käib enne lõunat oma valdkonna peamistel sessioonidel, lisaks toimub aga ka palju muud: ühised sessioonid mitme töögrupivaldkonna vahel, ning sponsorite janing treeningsessioonid. Need viimased on ühed kõige kummalisemad, aga ka kõige lahedamad osad konverentsist. IFMSA koolitab igal aastal välja erinevaid treenereid, kes läbivad piisavalt intensiivse programmi, et saadavad lubaoa teha treeningsessioone ükskõik mis teemal, mille nad korralikult läbi töötavad. Nii käisin mina näiteks sessioonil nimega „Public Relations in External Affairs“, mis algas grupimeditatsiooniga ja lõppes tõelise liftikõne väljamõtlemisega kõige mõttetumale esemele, mis meile pähe tuli.

Sessioonid


Activities fair


Ühised sessioonid mitme töögrupi vahel


Grete Raag (SCOPH ehk rahvatervise sessioonid): „SCOPH sessioonidest oli minu lemmik läbipõlemise-teemaline juturing, kus väiksemates gruppides analüüsisime ningja pakkusime lahendusi ja, ennetusvõimalusi meditsiinitudengi ja -töötaja burnout’i jaoks. Veel oli huvitav Lecturio poolt korraldatud ajaplaneerimise sessioon. Räägiti palju vaimsest tervisest nii meditsiinivaldkonnas kui ka rahvastikus üldiselt, veel olid näiteks sellised sessioonid nagu Vaccine Hesitancy ja Climate Change & Non-Communicable Diseases. Enamikues töötubadest sai teiste tudengitega palju arutleda, ideid vahetada, rühmatöid teha. Lahe oli näha, kuidas eri riikidest tulnutena olid meil arstitudengitena sarnased rõõmud ja mured. Samaaegselt aga ka erinevusi, mida üksteisega jagada, mõtteid, millega inspireerida.“

Emma Anni Koppel (SCORA ehk seksuaaltervise sessioonid): „Enim räägiti just sõjapõgenikest ja sellest, kuidas meie saaksime neile täisväärtustlikku seksuaaltervist pakkuda ilma, et teised põhivajadused kaduma läheksid. Mu lemmiksessioon oli SCORA “„Tackling Porn Addiction“”, kus sain teada väga palju põnevat infot, mida saan kasutada ka koolides seksuaaltervise loenguid andes. Huvitav oli ka sessioon “Maternal Health among the LGBTQAI+ Community“”, mis oli valdkond, millest ma enne ei teadnud peaaegu midagi, kuid ja nüüd saan selle olemusest aru ning saan seda jagada teistega.“

Anette Remmelg (presidentide sessioonid): „Üks põnevamatest ja minu jaoks kasulikumatest sessioonidest oli töötuba, kus arutasime, kuidas suurendada üle maailma erinevate riikide liikmete aktiivsust, et rohkem inimesi läbiks TNT ehk Training New Trainers koolituse ja saaksid seeläbi IFMSA ametlikuks koolitajaks. Kindlasti oli jälle lõpmata tore Exchanges Fair’il Eestit ja välisvahetust promoda. Samuti on raske unustada seda hetke, kui üks väga lahe Sloveenia tudeng Vid, kellega MMil kohtusime ja kellega headeks sõpradeks saime, mulle kaela langes, kui esimest korda EuRegMel uuesti nägime.“

Sonja ja Anette Exchanges Fairil


Mina osalesin SCORPi ehk rahu ja inimõiguste sessioonidel ning võin kogu südamest öelda, et nii hästi korraldatud loenguid ja tegevusi pole ma veel kunagi näinud. Ja seda kõike tegid üliõpilased! Ülienergiline korraldustiim tõstis grupi energia igal uuel päeval täiesti lakke ning hoidis seda terve hommiku. Oli näha, et need inimesed hoolisid teemadest, mida nad sessioonidel lahkasid ja õpetasid, ning iga päev inspireeris umbes sada uut ideed, mida kodus järele proovida. Nii tulin tagasi ideega luua seltsisisene taskforce Ukraina abistamiseks ja sõja mõjude haldamiseks Eestis ning võtsime plaani mitu üritust põgenike abistamiseks. Varsti kuulete taskforce’i ideest ilmselt ka rohkem, kuna EuRegMe-l alustas selle ülemaailmne projekt.

Kui töögruppide sessioonides saadakse IFMSA-lt uusi teadmisi, siis Presidents’ sessioonidel toimub pigem sisendi jagamine IFMSA-le ning riikide omavaheline kogemuste-teadmiste vahetamine. Sel korral arutati kõike, mis puutub organisatsiooni töösse: - alustades finantsist kuni capacity building’u, kommunikatsiooni ning sotsiaalmeediani. Lisaks arutati ka Euroopa regiooni prioriteete janing strateegiat ning meie delegaadid said anda sisendit nende koostamisse.

Lisaks sessioonidele toimub EuRegMe-l aga ka palju muud põnevat. Kui ürituse alustavad ja lõpetavad tseremooniad, siis igale õhtule paneb punkti erineva temaatikaga pidu. Sel aastal olid plaanis Hawaii-teemaline päikseloojangupidu ning traditsiooniline National Food and Drink Party ehk NFDP. Lisaks toimusid Exchanges Fair ehk välisvahetuste laat, kus välisvahetuste delegaadid said kontakte luua, ning Activities Fair ehk tegevuste laat, kus NMO-d ehk liikmesriikide üliõpilasorganisatsioonid said tutvustada kõige ägedamaid projekte, mis nad aasta jooksul korda olid saatnud. Mõlemal laadal valiti ka parimad NMO-d, kellele olid välja pandud auhinnad. Kahel plenaariumil hääletavad NMO-de esindajad ka suuremate otsuste vastu võtmist, näiteks valiti järgmise aasta EuRegMe korraldajaks Bosnia ja Hertsegoviina.

Tõeline show NFDP-l


NFDP


Eesti laud NFDP-l


Sonja Liis Kaara (SCOPE ehk kliinilise välisvahetuse sessioonid): „Super õhtu oli National Food and Drink Party, mis jätkus rannaäärses klubis Portugali muusikaga. Teisest küljest oli väga hea näha, kuidas plenaariumil Ukraina esindajat toetati, see oli kindlasti üks emotsionaalsemaid hetki sellelt EuRegMe-lt. Üldmulje sessioonidest oli väga tore, loodi mõnus atmosfäär, kus oli julge ja mugav erinevaid teemasid arutada ja oma mõtteid teistega jagada.“

Miks minna EuRegMe-le?

Jutud IFMSA ürituste ägedusest levivad üle seltsi. Kui välis-AP-le on koht alati delegatsioonis kindlustatud, siis kõikidele teistele kohtadele on avatud kandideerimine ja kõige suuremad entusiastid saavadki võimaluse osaleda. Ja kui panna kõrvale lihtsalt ülimalt äge kogemus, siis tagasi seltsi toovad delegaadid kuhjaga uusi ideid, ürituse plaane ning meelestatust midagi päriselt ära teha.

Teine plenaarium

Lõputseremoonia


Katariina Idla (presidentide sessioonid): „Igast sessioonist ja igast päevast tekkis nii palju uusi ideid! Kõige rohkem mulle meeldiski Presidents’ sessioonidel kogemuste janing teadmiste jagamine teiste riikidega. Lemmikmälestust on väga raske valida: - esimest korda päriselus Zoomi sõprade nägemine, välismaalastele National Food and Drink Party-’l (NFDP) Eesti traditsioonilise toosti: “„Tulbid, nelgid, roosid – tuhat korda proosit!“” õpetamine, delegatsiooniga koos kogemuste jagamine, igal ööl 4 tundi magamine ning muidugi ka Portugali avastamine!“

Annabel Voitka (SCORE ehk teadusliku välisvahetuse sessioonid): „Minu lemmikmälestuseks on kindlasti kõik need inimesed, kellega EuRegMe-l tutvusin! Nii uskumatult põnev oli kohata meditsiinitudengeid üle Euroopa ning mõista, et igal pool on sarnased mured ja rõõmud! Aga absoluutselt igas sessioonis oli midagi põnevat ja silmaringi avardavat.“”

Kui sa kahtled veel, kas end järgmisele IFMSA üritusele kirja panna, siis siin on sinu märguanne kahtlused kõrvale seada! Need reisid toreda seltskonnaga, harivad loengud ja uued kohad annavad arstielule lausa vapustavalt palju juurde. Suhted välisriikidega ning kontaktid võivad elus kasulikuks tulla, kuid need mälestused on suurim rikkus, ja EuRegMe pakub mälestusi kuhjaga.

Axis Vermari hotell

Eesti ja Soome delegatsioonid

SCORPions

EuRegMe 2022 grupipilt


Kolm päeva mägesid, seiklust ja varajast ärkamist ehk Post-EuRegMe

Peale suurepärast EuRegMe’t olin varasemalt juba otsustanud, et suundun Post-EuRegMele. See oli kolmepäevane lisareis, mis tutvustab riiki, kus toimus Euroopa regiooni kohtumine. Selleks oli siis imeline Portugal ning valisin mägisema põhjaosa, kuhu avastama minna.

Esimene päev algas 7.45 väljumisega, et sõita Porto linna (varasemalt asusime Povoa de Varzimis). Seal tutvusime kohalike vaatamisväärsustega nagu Torre dos Clérigos, Dom Luise sild ja Lello raamatupood. Viimases asuvad trepid, mis olid inspiratsiooniks Harry Potteri raamatusarja autorile J.K.Rowling. Lisaks viidi meid ka paadisõidule, mis osutus üsna külmaks, sest olime sattunud Portugali täpselt vihmaperioodi ajal. Päeva lõpetasime Porto kurikuulsa Franceshina söömisega.

Teisel päeval sõitsime Braga linna ja külastasime kõigepealt UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat Bom Jesus do Monte kirikut ja selle imekaunist ümbrust. Meile tehti ka põnev linnatuur ning õhtu lõppes kontserdiga, kus vaatasime erinevaid muusikalis-tantsulisi etteasteid.

Kolmanda päeva äratus oli õudselt vara ehk kell 6.00. Sõitsime bussiga edasi mööda mägesid ülespoole kuni seikluspargini. Viimane oli sarnane Eesti omadele, aga sinna jõudmise juures avanesid bussiaknast sellised vaated, mida ei unusta niipea! Edasi läksime pisikesele rahvuspargi matkale, kus sai samuti ilusat loodust vaadata. Oleksin isegi tahtnud, et matk kestaks kauem, sest seal oli lihtsalt nii kaunis.

Ma soovitaksin kõigil, kellel vähegi rahakott ja tunniplaan lubavad, minna nii EuRegMe kui ka Post-EuRegMele, sest ma luban, Te ei jää kahetsema!

Bom Jesus do Monte kirik koos ümbritsevate aladega

Vaade Portugali ainsast rahvuspargist


Komentarai


bottom of page