top of page
Search

Koht, kus olla

Koht, kus olla (ehk spordi töögrupi tegemistest)


Autor: Markus Kariis


Spordigrupp on hea koht, kus olla, kui sul on paar sõpra ja natuke tahet üritusi korraldada. See ei pea olema töögrupp, mis korraldab suurejoonelisi üritusi, vaid võikski olla vaikne kena kohakene, kus koosolekud on lõbusad ja peale üritusi saab saunas puhata. Sellest meie kohe aru ei saanud. Selts on võrratu koht teha seda, mida sa ise tahad. Spordigrupil pole kohustuslikke tegevusi, saab ise oma loovust rakendada ja teha seda, mis endale meeldib. Järgneb siis pisike kokkuvõte sellest, kuidas me tolle järelduseni jõudsime.

Tol kummalisel õhtul puhus tuul ja vihmapiisad peksid vastu Maarjamõisa mõisahoone vanu aknaid. Vaikuses istusid spordigrupi töögrupi kohusetäitjad. Mitte sellepärast, et meil poleks midagi öelda, vaid seepärast, et need kohused käisid meile üle jõu; need kingad, mida pidime täitma, olid liiga suured; see mantel, mida pidime kandma, oli hiiglaslik – ka kahe mehe jaoks. Me vaikisime esmalt pool tundi, siis järgmise tunni, kuni lõpuks sähvatas Joonasel: “Teeme meditsiinilise viievõistluse!”


“Muidugi teeme,” vastas Markus.


Järgnevad päevad töötasid kohusetäitjad lakkamatult. See oli võimalik ainult tänu suurepärastele sponsoritele, keda meil veel polnud. Pelk lootus hoidis meid töös nii päeval kui ööl. Higi voolas ojadena laubalt ja käed tööst kärnas – vot niimoodi me päevad ja ööd rügasime, kuni jõudis kätte esimene koosolek.


Me olime valmis kõige hullemaks, kuid üllataval kombel lõppes sadu, mis oli kestnud juba 6 kuud, ja päike tuli esimest korda välja. Peagi hajusid ka pilved ja Joonase selg, mis oli tööst parandamatult skolioosis ja kõik diskid prolabeerunud, paranes iseeneslikult. Mis oli muutunud? Spordigrupi koosolekule olid tulnud parimad liikmed. Tänu neile hakkas spordigrupis kõik sujuma ja viidi läbi mitte ainult üks üritus, vaid mitu.


Sellest ajast võib pidada spordigruppi ainsaks töögrupiks, mis ei tööta. Korraldatud sai võrkpall, korvpall, treeningpäev ja siseõhtu. Ürituste eneste kohta pole suurt midagi rääkida, sest need on üritused nagu iga teinegi. Peamine on see, et neid on lõbus korraldada ja nalja sai ka. 


Comments


bottom of page