top of page
Search

March Meeting 2022

Baltimaade piltAutor: Annika Alavere


General Assembly ehk GA on EAÜS-i katuseorganisatsiooni IFMSA ühenädalane üldkoosolek, kuhu kogunevad delegatsioonid üle maailma. Ka minul oli võimalus minna sinna esindama EAÜS-i SCORP-i ehk rahu ja inimõiguste töögruppi.


01.03.2022

Reis March Meetingule (MM) kestis kokku peaaegu 24h, alustades Tartust ja lõpetades Põhja-Makedoonias Ohridis. Riia lennujaamas sain kokku Joannaga. Pärast mitmeid lende ootas meid ees 3 tunnine bussisõit Ohridisse, mis aga venis lõpuks peaaegu 5 tunniseks sõiduks ja seetõttu pidime minema otse avatseremooniale, sest linnapea oli ekstra meie bussi oodanud, et saaks oma kõnet pidada. Tegime ühe peatuse bussiga ka bensiinijaamas, kus oli lumi maas (isegi Eestis ei olnud lund!) ja seal tutvusin ka minu jaoks reisi kurvema poolega ehk kodutute loomadega. Avatseremoonia on üks pidulikumaid üritusi kogu GA jooksul ja otse 24 tunniselt reisilt tulles ma just väga pidulik ei olnud. Kui lõpuks hotelli jõudsime, öeldi meile, et neil pole meile tuba. Õnneks leidsid nad siiski mingi toa, mis pidi olema algselt ilma kütteta, kuid tegelikult oli seal täitsa soe. Siis saime ka duši all käia ja ennast valmis sättida. Piltidel on näha lumist bensiinijaama ja siis meie delegatsiooni pärast avatseremooniat. Esimesel õhtul kohtusin ka hotelli juures elavate kodutute koertega, kes mulle väga kalliks said.

Pilt lumisest bensiinijaamas

Delegatsioon pärast avatseremooniat


02.03.2022

Kuna jõudsime hotelli alles öösel, ei olnud me näinud aknast välja, kuid see vaade, mis hommikul avanes, oli imeilus! Kohe esimese GA päeval toimus SCORP-i plenary. See toimus veebis ja seetõttu tegelesime esimesed tund aega technical difficulties probleemiga, mis aga GA jooksul väga tavaliseks muutus. Plenary ise oli väga põnev ja sain teha oma esimesed hääletused, mis tekitasid väga uhke tunde. Juba esimesel päeval õppisin ka seda, et kui on kirjas, et midagi hakkab näiteks kell 9.00, siis see hakkab kõige varem 9.30. Seetõttu olin küll esimesel päeval õigel ajal kohal, aga juba teisel päeval hakkasin sessionile minema alles 9.15 ja siis ca 15 min pärast alustasime :). Üks minu lemmikumaid sessioone oli debatt teemal, et kas meid saab sundida - seda just seoses koroona vaktsineerimise, karantiini jms teemadega. Kuigi see on teatud mõttes väga ära räägitud teema, oli see debatt uskumatult põnev ja kaasahaarav. Kuna ettevalmistusaega oli vähe, käis debatt pigem eetiliste küsimuste, mitte statistiliste faktide ümber. Ning seda kõike just inimõiguste seisukohast. Kõige rohkem jäime tiirlema küsimuse ümber, et kas meil on õigus võtta ära inimese liikumisvabadus ühiskonna heaolu nimel. Õhtul toimus Regional Session ehk Euroopa regiooni sessioon meil ja lisasin ka pildi Baltimaade lauast. 

Vaade hotellitoast hommikul

Läti ja Leedu sõpradega istusime ühes lauas

Euroopa regiooni pilt


03.03.2022

Teisel päeval toimus peale SCORP-i sessioonide ka joint session, mis tähendas seda, et said minna mingi teise kahe Standing Committee (SC) koostöö sessioni kuulama. Mina valisin SCORA (seksuaaltervise TG) ja SCOPE (välisvahetuse TG) sessiooni, mille nimi oli: SOGIE (sexual orientation, gender identity, and gender expression) and Sexual Education in Exchanges. See oli väga huvitav ja mul oli hea meel kogeda ka teiste SC-de töötubasid ja koolitajaid. Samal päeval käisin ka esimest korda presidentide plenary’l. Need said üheks päeva põnevaimaks osaks. See süsteem tundus alguses väga segane, kuid mida kauem ma plenary’l olin, seda selgemaks see sai. Käisin õhtul ka järve ääres jalutamas ja kohtusin austerlastega, kes plaanisid ujuma minna ning kutsusid mind kaasa. Tahtsin väga minna, aga kartsin jääda haigeks, sest eelmine päev oli veel lumi maas olnud ja seetõttu igaks juhuks ei läinud. Pärast õhtusööki jätkus plenary, mis kestis kuni keskööni. Kuna toolide peal istusid presidendid ja abilised, kes hääletasid, siis lihtsalt vaatajad istusid enamasti maas. Pildil on näha, kuidas inimesed maas tekkide ja vaipade peal istusid.

Pilt minu esimesest presidentide plenary'st

Imeilus vaade järvele

Plenary, mis kestis keskööni


04.03.2022

Kolmandal päeval toimus juhatuse kandidaatide debatt, mida oli väga põnev kuulata. Samuti toimus exchange fair, kus ma kahjuks isiklikult ei saanud osaleda, aga seal räägiti välisvahetustest. Lisaks toimus NMO (National Member Organization) hour, kus saime kokku delegatsiooniga ja rääkisime sellest, kuidas meil läinud on ja mida teinud oleme. Päeval osalesin ka plenary’l ja õhtul toimus NFDP (National Food and Drink Party), mis oli väga lahe. 

Mina ja Joanna plenary'l


05.03.2022

Neljanda päeva SCORP-i sessiooni ajal rääkisime abordist ja oli väga karm kuulata, kui üks Poola tüdruk rääkis nende olukorrast. Meil toimus selline töötuba nagu SCORP “Out of the box”, kus said kõik kes soovisid, oma ideid brainstorm’ida ja esitleda. Üks delegaat tegi esitluse küberturvest, mis oli väga tähelepanu äratav ja põnev. Aga nagu mainitud oli ka sellel asjal oma kurb pool ehk nägin samal päeval ka ühte kodututest kutsikatest närimas maski. Rääkisin ka hotelli töötajatega ja sain aru, et kutsikad ja täiskasvanud koerad (keda oli seal ümbruses vähemalt 4) saavalt hotellist süüa. Õhtul toimus cultural night, kus erinevad riigid said esitleda oma tantse, laule jne, mis oli jällegi väga tore õhtu.

Pilt SCORP “Out of the box” sessioonist

Kutsikas, kes närib maski


06.03.2022

See oli kahjuks GA viimane päev :(((( Hommikul toimusid veel viimased SCORP-i sessioonid ning tegime grupipildi. Siis pidime teistele head aega ütlema ja bussi peale minema. See oli väga kurb, sest sain ka aru, kui kalliks mulle juba siinsed inimesed saanud on. Juba Riia lennujaamas kohtutud lätlastest ja soomlastest, kellega taksot jagasime, said mulle armsad sõbrad. Samuti oli väga tore hetk, kui enne esimest SCORP-i sessioni ühe Tai poisiga korraks juhuslikult rääkima hakkasime, ja nüüd endiselt väga tihedalt suhtleme. Musid-kallid-õhupallid kõikidele inimestele sealt! <3 Closing ceremony’le me kahjuks ei jõudnud, sest pidime minema juba lennujaama bussiga. Lennujaamas saatsime Anettega ära meie armsad delegaadid Joanna, Tauri ja Karmeni ning jäime ise ootama check-in’i. Kui Anettega Berliini jõudsime, rääkisime veel teiste GA osalejatega, kes ka seal olid ning tutvusime lausa inimestega, keda polnud veel GA ajal näinud. Lisan ka pildi minust ja SCORP-i Euroopa Assistendist Bastienist, kellega Berliinis õues päikest võtsime. Edasi lendasime Poolasse, kus meie lendu korduvalt edasi lükati ja kus arvestasime, et oleksime tegelikult autoga kiiremini Põhja-Makedooniast Eestisse saanud kui selle lennuga, mis me hetkel teeme. Lõpuks jõudsime siiski ilusti Eestisse. Viimase pingutusena pärast 30 tunnist teekonda alustasime sõitu Tartu poole, võtsin veel bensukast teed ja energiajooki ning sõitsime imeilusa ilmaga Tartusse.

SCORP-i grupipilt

Pilt varahommikusest vaatest bensiinijaamale


Kogu see reis ja GA oli üks täiesti imeline kogemus ja minu suuuuuurimad kallistused kogu delegatsioonile: Idla, Joanna (kes oli lisaks minu armas toakaaslane), Taur, Anette, Sonja, Karmen ja ka IFMSA-s tegutsev Elina! Jään kõiki inimesi, imearmsaid kutsusid ja kogu seda GA melu väga pikaks ajaks igatsema!

Delegatsioon


Comments


bottom of page