top of page
Search

Seksigrupi sensuaalne aasta


Autor: Egert Hiie

Seksuaaltervis – mida see endast õieti kujutab? Millega tegeleb vaieldamatult parim töögrupp EAÜSis? Ühine töögrupiga ja saa teada! Alljärgnevalt anname ka lühikokkuvõtte meie lõppeva õppeaasta ettevõtmistest, mistap hoidkem nüüd silmad lahti!

2022. aasta sügis algas tavapärase Rebasehüppega, kus ka seksuaaltervise töögrupp ennast reklaamida sai. Menukaim üritus meie töögrupi poolt oli orgasmilabor, mida plaanime suve jooksul arendada järgmisele tasemele. Rebasehüpe polnud muidugi ainuke üritus, kus viidi sügisel orgasmilaborit läbi. See toimus ka sügissemestri suurimal seksuaaltervise töögrupi üritusel – kolmepäevasel lektorite koolitusel Konguta koolis. Lisaks uutele tutvustele, orgasmilaborile ja põnevale sotsiaalprogrammile omandasid tulijad üldteadmisi seksuaaltervise alal ning kuidas neid edasi anda nooremale põlvkonnale.

Orgasmilabor


Sotsiaalprogramm

Pildid: Kerti Bobõlski


Siinkohal ei saa üle ega ümber ka särtsakatest siseüritustest! Oktoobris toimunud postitantsutrenn ja novembrikuine bachata-trenn olid seksikate hulgas nii populaarsed, et kindlasti plaanime neid ka tulevikus korrata. Vahepeal hakkas aga aeguma töögrupi abordiõiguse seisukoht, mille kallale asusid usinad töögrupi liikmed, et see veel enne sügisest üldkoosolekut valmis saada.

Eelmine töögrupijuht üldkoosolekul seksuaaltervise töögruppi esindamas Pilt: Pauline Rummel


Peale üldkoosolekut hakkas toimuma aina rohkem üritusi. Maailmakohvikul, viie EAÜSi töögrupi koostöös valminud arutelu vormis üritusel, oli esindatud ka seksigrupp, kus arutlesime LGBT+ õiguste üle Eestis. Sellele järgnesid HIV päeva seminar dr. Kerstin Aimlaga ning kontratseptiive ja nende kasutamist puudutavate müütide üritus, mida viisid läbi günekoloogid dr Miina Hein ja dr Maarja Tamleht.

Seksuaaltervise töögrupi laud Maailmakohvikul Pilt: Annika Arrak


NECSE (North European Cooperation on Sexuality Education) toimus sel aastal Hollandis, armsas kohas nimega Someren. Seal täiendasime ennast muuhulgas kommunikatsiooni, seksitöö ja LGBT+ temaatikal. Tegime ka ettekande kommunikatsiooni, nõusoleku ja suhete teemal. Iga päev toimus kaks sessiooni ja erinäolisi töötube. Näiteks saime kohtuda Amber Vineyardiga, kes õpetas meile, kuidas efektselt poseerida ja ennast enesekindlalt esitleda. Kui lõppes tihe ja sisukas õpipäev, järgnes sellele peaaegu alati suur pidu ja pillerkaar, kus saime kanda erinevaid kostüüme või proovida erinevate riikide kaasavõetud head ja paremat. Üritus lõppes suurejoonelise Gala õhtusöögi ja järelpeoga. Kõikide delegaatide nimel soovitan soojalt NECSE-l käia ja rohkem detailidesse ei lasku, sest mis NECSE-l juhtub, see NECSE-le jääb…

NESCE delegatsioon ja Amber Vineyard


NESCE delegatsioon kostüümipeol


Selle kevade lõpus osalesime ka Ööraamatukogul kahe erineva töötoaga. Esimene, mis toimus 22. mail, oli seksuaaltervise teemal üldhariv, kus käsitlesime erinevaid teemasid kontratseptiividest BDSM-ini välja. Üritus möödus meeleolukalt ja kuulajaid oli palju – väiksesse seminariruumi mahuti vaevu ära! 5. juunil andsime Orgasmilabori seminari. Mõlemad lektorid andsid seda seminari esimest korda, aga kõik sujus suurepäraselt! Saime palju tagasisidet, kuidas Orgasmilaborit arendada, ning hakkame sellega nüüd suvel tegelema. Samuti esitati palju sisukaid küsimusi ja kuulajaskond lahkus targemana kui tulles! Ka seekord oli rahvast nii palju, et pidime toole alatasa juurde tooma!

Ööraamatukogu Pilt: Reeli-Marta Siimar


Seksuaaltervise töögrupp on korraldanud veel palju üritusi, millest kõigist kahjuks pilte pole. Et veel rohkem meie tegemistest teada ja ise kaasa lüüa – me väga ootame Sind ja Su põnevaid ideid!


Comments


bottom of page