top of page
Search

Tartu i-Days

Tartu i-Days tuleb taas!

Autor: Renar Kihho

Tartu Biotehnoloogia Park, Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts korraldavad üheskoos Tartu i-Days 2022, mis toimub juba viiendat korda. Üritus leiab aset 4.-5. novembril Spark Biztown-is (Narva mnt 3, Tartu). Häkatoni eesmärk on toetada tudengeid innovaatiliselt lahendama tervise-, toidu- ja biotehnoloogiavaldkonna väljakutseid. Üritusel on kohti 60 ideedest pakatavale tudengile.


Tartu i-Days 2022 on mõeldud kõigile tudengitele, kel on huvi tervishoiu-, tervisliku toidu või biotehnoloogia innovatsiooni vastu. Tarvis ei ole eeldusoskusi ega varasemat kogemust innovatsiooni, ettevõtluse või tervishoiu vallas. Üritusel puuduvad akadeemilised nõuded ning tudengid kõikidest valdkondadest ja erialadelt on oodatud osalema.


Osaleda võib oma idee ja juba valmis meeskonnaga, kuid ka lihtsalt avatud meelega ja liituda mõne meeskonnaga kohapeal. Päeva jooksul saab teadmisi disainmõtlemise, liftikõne ja kogukonna kaasamisest. Meeskonna ideedele annavad tagasisidet eksperdid ja oma ala spetsialistid. Parimatele on ahvatlevad auhinnad - võidutiimid saavad osaleda finaalvõistlusel Euroopas!


Mida osalemine Tartu i-Days 2022 häkatonil annab? - Uusi oskusi päriselu väljakutsete lahendamiseks - Uusi tutvusi ja mõttekaaslasi - Tartu i-Days osavõtu tunnistus, mis on kasulik lisa CV-le - Auhinnad on välja pannud EIT Health, EIT Food ja teised koostööpartnerid


Meeskond parima ideega tervise kategoorias saab võimaluse Eestit esindada Euroopas toimuval finaalüritusel.


Kogemusi varasematelt osalejatelt:

“Osalesin häkatonil vanema kursuse tuttava kutsel, omamata aimu innovatsiooni kui nähtuse olemusest. Tänu sellele üritusele nägin ühe projekti loomise alustalasid ja vähenes skepsis selle valdkonna vastu.” - Martin, osales 2020

“Ma läksin sinna avatud meelega saamaks uusi tutvusi ning kogemusi. Ei osanud midagi oodata. Emotsioonid olid päris ägedad - saime voorust edasi ning pääsesime oma ideed pitchima Pariisi. Igati äge kogemus - ägedad inimesed, mentorid ja korraldus. Soovitan soojalt.” - Nikita, osales 2019 ja 2020

Rohkem infot ja registreerimine on leitavad Facebooki üritusest: https://fb.me/e/2TBhUFHGN


Mis on EIT Food? EIT Food, üks EIT innovaatikakogukondadest, on üle-euroopaline toidusektori ettevõtlusele ja innovatsioonile keskendunud konsortsium. Innovatsiooni ja ettevõtluse edendamiseks kogu Euroopas loob EIT Food kaasava ja uuendusliku kogukonna, mis koosneb erinevatest toidusektori partneritest. EIT Food kogukonna liikmed on maailmatasemel tegijad rahvusvahelises toiduvaldkonnas: kogukonda kuulub üle 50 partneri juhtivatest ettevõtetest, uurimiskeskustest ja ülikoolidest 13 riigis.


Mis on EIT Health? EIT Health on üks EIT innovaatikakogukondadest ja ühtlasi parimate tervishoiuvaldkonna asutuste võrgustik Euroopas, mis toetab kõige paljutõotavamate iduettevõtete ja ärikontseptsioonide arendamist. Selle käigus kujundatakse ka ümber, kuidas paljusid vananemisest tingitud haigusi käsitletakse. 2019. aastal toetas EIT Health rohkem kui 50 mõõduka- ja tagasihoidliku uuendusvõimega piirkondadest pärit paljutõotavat iduettevõtet ja meeskonda ning pakkus neile võimalusi mentorlusele, koolitustele ja rahastusele, aga ka ligipääsu juhtivate tervishoiuvaldkonna tegijate ja innovaatorite tohutule võrgustikule.


Allikas: biopark.ee


コメント


bottom of page