top of page
Search

Teadusgrupi tegemised


Autor: Laura Kranich


Teadusgrupp võib esialgu kõlada kui midagi jube keerulist. Siiski ei tähenda meie grupi liikmeks olemine seda, et istume vabal ajal vaid laboris või tuhlame teadusartiklites (kuigi kui teadustöö vastu huvi on, siis on see vägagi tervitatav aja veetmise viis). Meie seisame selle eest, et arstiõpe oleks tõenduspõhine ja aitame anda arstitudengitele võimalusi end teadusalaselt teostada.


Me oleme alati olnud pigem väike töögrupp. Sellest hoolimata kuulub meie ampluaasse õige mitu üritust, mida igal aastal huviga oodatakse. Sügisel saab ühes õppeaastaga avapaugu Eesti Arsti artiklikonkurss “Minu esimene publikatsioon”. See üritus annab kõigile huvilistele võimaluse kirjutada mingil ennast huvitaval teemal ülevaateartikkel, mis hiljem Eesti Arsti ajakirjas avaldatakse. Loomulikult ei pea päris üksinda rabama - abiks on arstist ja/või teadlasest juhendaja.


Lisaks leiab sügisel aset Neurokonverents, mille raames on huvilistel üliõpilastel võimalik tutvustada oma neuroloogia-alast uurimis- ja teadustööd. Tegemist on väga põneva ja silmaringi avardava sündmusega. Ka kõigil neil, kes ise osaleda ei soovi, on võimalik konverentsi kuulama tulla. Üritust korraldab teadusgrupp koos Neuroringiga. Samuti paneb alati õla alla Ludvig Puusepa Nimeline Neuroloogide ja Neurokirurgide selts.

Kolmas pikema ajalooga üritus leiab aset kevaditi. Selleks on Valge Kitli Jooks ja teadusgrupp on seda korraldanud tavaliselt koostöös mõne teise töögrupiga, nt haridus- ja spordigrupiga. Orienteerumisüritus annab suurepärase võimaluse koos kaasvõitlejatega värskes õhus Tartu linna peal seigelda ja meditsiiniteemalisi ülesandeid lahendades ajusid ragistada. Tavaks on saanud ka kohale tulemine loomingulistes kostüümides, mis muudab ürituse veelgi toredamaks.


Lisaks neile on veel mitmeid algjärgus ideid, mis seltsikate ja teiste arstitudengite huvi korral teostamist ootavad: vabas vormis jutuõhtud õppejõududega, värskeimate teadusuudiste kajastus ja muudki.


Kui Sul, armas lugeja, tekkis huvi uuel aastal üks põnev väljakutse vastu võtta ja aidata kaasa nende palavalt armastatud ürituste korraldamisel ja ehk ka millegi uue elluviimisel, siis oled väga oodatud grupijuhile teada andma ja tulevasel Üldkoosolekul kandideerima!


Comments


bottom of page