top of page
Search

IFMSA kohtumiste 101

Fotod: erakogu

IFMSA kohtumiste 101

Autorid: Kelly Hiibus, Triinu Johanna Lume

IFMSA ehk International Federation of Medical Students’ Associations on ülemaailmne organisatsioon, mis ühendab meditsiinitudengeid 123 eri riigist ja 133 ülikoolist. Kokku kuulub IFMSA koosseisu umbes 1,3 miljonit arstitudengit. IFMSA asutati 1951. aastal ja juba järgmisel aastal toimus Londonis esimene organisatsiooni üldkogu ehk General Assembly, lühendatult GA. Alates sellest ajast on arstitudengid igal aastal kogunenud vähemalt korra aastas, et arutada organisatsiooni prioriteete, edasiminekuid, tulevikuplaane ja palju muud. 2000. aastal tuli kasutusele kahe kohtumise süsteem, mis tähendab, et liikmesorganisatsioonide delegaadid kohtuvad aastas ühe korra asemel kaks: märtsis ja augustis. Neid üldkoosolekuid nimetataksegi vastavalt toimumiskuule March ja August Meeting, lühendatult MM ja AM. Igal kohtumisel toimuvad töögruppide ja presidentide sessioonid, kus arutatakse vastavatele töögruppidele kõige olulisemaid teemasid. Presidentide sessioonid on eelkõige pühendatud otsustele, mida hakatakse õhtustel plenaariumitel vastu võtma, arutatakse olulisi aspekte ja kõigil on võimalus esitada küsimusi. Samuti on presidentide sessioonil osalevatel liikmetel kohustus osaleda plenaariumil, kus võetakse demokraatliku hääletussüsteemi alusel vastu kõik olulised otsused.

Kuna IFMSA on suur organisatsioon, otsustati liikmesorganisatsioonide paremaks haldamiseks need eri regioonide vahel ära jagada. Olemas on Euroopa, Ida-Vahemereäärne (Eastern Mediterranean), Aafrika, Ameerikad, Aasia ja Vaikse ookeani regioon. Kõigis nimetatud piirkondades toimub kord aastas üks regioonisisene kohtumine. Regionaalsete kohtumiste eesmärgiks on arutada meile kui tulevastele arstidele olulisi probleeme kitsamalt just oma piirkonna võtmes. Kuna Eesti kuulub Euroopa regiooni alla, osaleb Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi delegatsioon Euroopa Regiooni Kohtumisel ehk EuRegMe-l, viimane lühend tuleb ingliskeelsest nimetusest European Regional Meeting. Võrdlusaspekt General Assembly EuRegMe Toimumise aeg Märts ja august Aprill Toimumise sagedus Kaks korda aastas Kord aastas Kestus Seitse päeva Viis päeva Umbkaudne osalejate arv 1000-1200 300 Plenaariumite arv Iga päeva lõpus üks Üks ürituse viimasel päeval

IFMSA armastab lühendeid!

IFMSA - International Federation of Medical Students’ Associations

GA - General Assembly ehk üldkogu/üldkoosolek

MM - March Meeting

AM - August Meeting

EuRegMe - European Regional Meeting ehk Euroopa regiooni kohtumine

EMR - Eastern Mediterranean Region

SC – Standing Committee

NMO – National Member Organisation

SCOME - Standing Committee on Medical Education

SCOPH - Standing Committee on Public Health

SCORE - Standing Committee on Research Exchange

SCOPE - Standing Committee on Professional Exchange

SCORP - Standing Committee on Human Rights and Peace

SCORA - Standing Committee on Reproductive Health including HIV/AIDS

Vaatamata oma erinevustele, on GA-l ja EuRegMe-l ka palju ühist. Mõlema ürituse raames kogunevad arstitudengid eri riikidest, et vahetada ja jagada teadmisi, muresid, rõõme, lootusi ja plaane tulevikuks. Lisaks põnevatele ja kasulikele sessioonidele tähendavad need rahvusvahelised sündmused tohutut suhtlemist teiste riikide esindajatega ning kontaktide ja mälestuste loomist. IFMSA eesmärk on arendada liikmesorganisatsioonide esindajaid, anda neile teadmisi ja oskuseid, mida nad saaksid kasutada oma riigis või linnas, sest iga väike panus aitab liikuda globaalsete muutuste suunas. Tunded, mis osalejatega GA-lt ja EuRegMe-lt kaasa tulevad, on võimsad: kuulumine suurde kogukonda, ühtsus arstitudengite vahel üle maailma, inspiratsioon ja võimestatus midagi ära teha ja maailma muuta!

Selle aasta March Meeting toimus Sloveenias, kus EAÜSi esindas delegatsioon koosseisus Taur Lillestik, Toora Alliksoo, Veiko Lillipuu, Iris Ivan, Marjaliisa Palu, Elina Osi, Kadri Ann Prass, Kelly Hiibus ja Aana-Liisa Kaste. Selle aasta EuRegMe toimus Venemaal Peterburis, kus EAÜSi esindas delegatsioon koosseisus Ann Leen Mahhov, Triinu Johanna Lume, Laura Johanna Mettis, Paula-Johanna Viilop, Marie Ott, Marta Kohal ja Elina Osi.

Järgmine August Meeting toimub Taiwanis, March Meeting Rwandas ja EuRegMe Leedus.

CURARE

Eesti Arstiteaduseüliõpilaste Seltsi ametlik häälekandja

eays.curare@gmail.com

Comentarios


bottom of page